Svake godine, na završetku skijaške sezone, Ski savez BiH organizira svečanost pod nazivom „Proglašenje najboljih skijaša-šica u sezoni“.
Tako je ove godine organizirano proglašenje najboljih skijaša-šica u sezoni 2008/2009. godine i izvršena svečana dodjela priznanja i nagrada najboljima u alpskim disciplinama, ski trčanju, snowboardu i biatlonu.
Proglašeni su najbolji u svim kategorijama, od cicibana do seniora. Ceremoniji proglašenja su prisustvovali svi ski klubovi, biatlon klubovi i snowboard klubovi iz BiH, veliki broj takmičarki i takmičara kao i sportski radnici i sponzori te članovi i predsjedništvo Ski saveza BiH i Olimpijskog Komiteta BiH.
U sastavu Ski saveza BiH djeluje oko 40 ski klubova sa područja cijele BiH. Ski klubovi su registrirani u Sarajevu, Zenici, Palama, Jahorini, Travniku, Mostaru, Tomislavgradu, Kupresu, Livnu, Kladnju, Kaknju, Cazinu, Banja Luci, Kiseljaku, Istočno Sarajevo, Vlasenica, Sokolac.
Najviše registrovanih ski klubova i takmičara je u alpskom skijanju: 27 ski klubova, sa preko 350 aktivnih skijaša-šica svih kategorija.
Najbolji skijaši-šice su na svečanosti dobili diplome, plakete i nagrade u sportskoj opremi, štednim knjižicama, pansionima u hotelima.
Ovdje treba istaći da je jedan broj takmičara iz sportova koje organizira Ski savez BiH osvojio bodove i olimpijsku normu, jedan broj ih je veoma blizu olimpijske norme. Gledajući sadašnje stanje, najmanje 6 takmičara-ki učestvovat će na ZOI u Vancouveru (CAN) s tim da ovaj broj može biti i veći, ukoliko Ski savez BiH dobije adekvatnu podršku društvene zajednice.
Osim najboljih skijaša-šica, Ski savez BiH je proglasio i najbolje klubove.
Tokom ceremonija je potpisan sponzorski ugovora za sezonu 2009/2010 izmedju Ski Saveza BiH i Bosnalijek d.d. koji je inače najveći sponzor Ski Saveza BiH.
U prilogu su spiskovi najboljih po sportovima i uzrastima.
SNOWBOARD
Snowboard – seniori: klub
1. Relja Ančić Gola voda
2. Nikola Krneta Madstyle
3. Tibor Čavić Gola voda
4. Faris Biogradlić Free style
5. Nemanja Cicović Jahorina
Snowboard – dječaci klub
1. Faris Biogradlić Free style
2. Sven Fifatbegović Free style
3. Nedim Pećanin LH Sport Team
4. Abdulah Jamak Free style
5. Adnan Lučkin LH Sport Team
Snowboard – djevojčice klub
1. Nirvana Žiško Free style
2. Tea Bećirević Free style
3. Ema Kršulj LH Sport Team
Snowboard – najbolji klubovi
1. SK „Free cstyle“ Sarajevo 435 boda
2. SK „Gola voda“ Banja Luka 202
3. SK „LH Sport Team“ Sarajevo 141
4. SK „Madstayle“ Sarajevo 125
5. SK „ADK“ Sarajevo 15
BIATLON
SENIORI:
1. Košarac Nemanja, Istočno Sarajevo - ima osvojenu olimpijsku normu
2. Ćosić Miro, Igman Sarajevo.
3. Petrović Đorđe, Romanija Pale
4. Petrović Aleksandar, Romanija Pale.
SENIORKE:
1. Karišik Tanja, Romanija Pale.
MLADJI JUNIORI:
1. Lopatić Stefan, Romanija Pale.
2. Mumović Dejan, Romanija Pale.
3. Starčević Marko, Romanija Pale.
4. Vuković Nemanja, Romanija Pale.
MLADJE JUNIORKE:
1. Kovačević Ivana, Romanija Pale.
2. Košarac Dejana, Romanija Pale.
3. Koroman Mladena, Romanija Pale.
4. Lasica Ana, Romanija Pale
Biatlon – najbolji klubovi
1. SK „Romanija“ Pale
2. SK „Istočno Sarajevo“ Pale
3. SK „Igman“ Sarajevo
ALPSKO SKIJANJE
Mlađi cicibani klub
1. Tarik Pilav LH Sport Team
2. Nedim Zvizdić ZOI ´84
3. Strahinja Đokanović Jahorina
4. Stefan Jakovljević Ist. Sarajevo
5. Igor Pjević Jahorina
Mlađe cicibanke
1. Lana Klapuh ZOI ´84
2. Dajana Dijaković Vrankamen
3. Greta Kapetanović Vrankamen
4. Iman Čordalija Ilidža
5. Maja Tadić Ist. Sarajevo
Stariji cicibani
1. Amel Hadžić Bjelašnica
2. Ali Šehović LH Sport Team
3. Belmin Godinjak Bjelašnica
4. Mirza Hasanbegović Bjelašnica
5. Senad Kazazović Bjelašnica
Starije cicibanke
1. Elvedina Muzaferija Bjelašnica
2. Marina Mandušić Striž
3. Tea Gavrančić Sarajevo
4. Adna Hadžić Bjelašnica
5. Anastasija Drinjak Jahorina
Mlađi dječaci
1. Marko Šljivić Istočno Sarajevo
2. Benjamin Godinjak Bjelašnica
3. Haris Hodžić ZOI ´84
4. Eman Emrić Bjelašnica
5. Tarik Hadžović Ilidža
Mlađe djevojčice
1. Šejla Merdanović ZOI ´84
2. Nađa Zvizdić ZOI ´84
3. Vanja Cicović Jahorina
4. Selma Hodžić Ilidđa
5. Ema Gičević Ilidža
Stariji dječaci
1. Kerim Sabljica Bjelašnica
2. Franjo Bošnjak Blidinje
3. Jahija Lokmić Željezničar
4. Ivan Krajinović Blidinje
5. Harun Hadžić Željezničar
Starije djevojčice
1. Inda Hadžović Ilidža
2. Kristina Kusmuk Jahorina
3. Sumejja Hadžić Bjelašnica
4. Šejla Vila Ilidža
5. Nejra Beširević Željezničar
Juniori
1. Marko Rudić Jahorina- ski
2. Igor Laikert Karaula
3. Maksim Kusmuk Jahorina
4. Leon Svetlin ZOI ´84
Juniorke
1. Amna Helda Karaula
2. Amira Halilović Ilidža
Seniori
1. Marko Rudić Jahorina – ski
2. Igor Laikert Karaula
3. Slaven Bađura Ilidža
Seniorke
1. Žana Novaković Jahorina - ima osvojenu ol. normu
2. Maja Klepić Jahorina – ski
3. Amna Helda Karaula
Alpsko skijanje – najbolji klubovi
1. SK „Bjelašnica“ Sarajevo
2. SK „ZOI ´84“ Sarajevo
3. SK „Ilidža“ Ilidža
4. SPD „Jahorina“ Jahorina
5. SK „Željezničar“ Sarajevo
Promo
U novoj opremi do novih uspjeha
Za fudbal i futsal: Mozzart uz KMF Derventa i FK Radnički Zvornik
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.