Sloga u sastavu u kakvom više nikada neće biti, diskutabilan penal i ubjedljiv trijumf Borca

Mečevi u Banjoj Luci uvijek privlače pažnju

Eldar Ganibegović

U Banjoj Luci je odigrana prva utakmica petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Borac je ugostio Slogu Meridian i slavio s 5:0, ali itekako će se imati o čemu pričati nakon utakmice.

Sloga je istrčalau, u najmanju ruku čudnom sastavu. Igrali su bez nekoliko standardnih prvotimaca i s nekoliko mladih igrača koji vjerovatno više neće igrati u početnih 11 ove sezone.

Prva prilika u sedmoj minuti, Terzić je pokušao sa 18 metara, lopta ide malo pored gola gostiju.

Borac je diktirao tempo, a naredna velika prilika dolazi u 22. minuti. Cortez je uposlio Makarića koji šutira sa nekih 14 metara, no dobro brani golman gostiju, Trako.

Igrala se 34. minuta kada Makarić promašuje zicer koji mu je namjestio Cortez, a trenutak koji je prelomio utakmicu dogodio se u 35. minuti kada je dosuđen penal za Borac.

Perković je igrao rukom, sudija Admir Musić iz Hrasnice je prvo pokazao na "prekršaj" izvan 16 metara, ali se onda predomislio i pokazao je na bijelu tačku. Stiče se dojam, bar prema onom što se može vidjeti na prenosu, da je oštetio Slogu odnosno da je "pogurao" Borac.

Makarić je šutirao, Trako odbranio. Na odbijenu loptu natrčao je Fićović, ali opet trako Brani, no lopta se odbija do Makarića koji je siguran sa par metara.

Već na otvaranju drugog dijela Borac uduplava vodstvo. Nakon centaršuta Terzića iz kornera, pogađa Ćelić.

Četrnaest minuta kasnije 3:0. Cortez je povratnom loptom uposlio Fićovića koji zabija za 3:0.

Igrala se 71. minuta kada bilježimo prvi pokušaj gostiju. Tahrićev šut s 25 metara zaustavlja golman domaćih.

Do kraja je Borac ovjerio pobjedu, a pogađali su rezervisti Vranješ i Lukić u 84. i 86. minuti susreta.

Ovom pobjedom Borac je stigao do šestog boda i skočio na treće mjesto gdje je s istim brojem bodova i Igman, dok je Sloga zbog gol-razlike pala na 11. mjesto.

U šestom kolu Borac će u goste kod Zvijezde 09, dok će Sloga također u goste i to na Mokri Dolac kod Posušja.

Premijer liga Bosne i Hercegovine, 5. kolo:

Borac - Sloga Meridian 5:0 (Makarić 36', Ćelić 50', Fićović 64', Vranješ 84', Lukić 86')

FK Borac: Mijatović, Herrera, Čelić, Šušić, Kvržić, Barsky, Fićović, Terzić, Mihajlović, Cortes, Makarić.

FK Sloga Meridian: Trako, Dadić, Omić, Milanović, Milojević, Tahrić, Popara, Perković, Bosnić, Baranov, Handžić.

Zaprati FK Borac, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
FK Borac Moje Teme

Brazuka
Borac smiješan a slogu izbaciti iz lige.
8 0
ljoze_ono_na
Novinaru, nauci sta znaci rijec diskutabilan. Ovo nije diskutabilan nego nepostojeci penal.