Remi Borca i Tuzla Cityja u odličnoj utakmici

Bez pobjednika u Banjaluci

Borac i Tuzla City remizirali su večeras u Banjaluci (1:1) u odgođenom susretu 3. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Foto - FK Borac

Borac ofanzivno ulazi u ovaj meč i već u uvodnim minutama stvaraju nekoliko dobrih prilika.

Vranješ prvi prijeti u drugoj minuti, ali nije bio precizan, da bi potom Kulašin loše reagovao u dobroj situaciji.

Borac je dominirao u prvih pola sata. Imao je banjalučki tim dvije dobre šanse u 31. minuti, ali Brajlović brani udarce Vranješa i Vojnovića.

Potom se i Tuzla budi. Imali su gosti nekoliko opasnih napada, a u 38. minuti nakon udarca Nukića i loše reakcije Subića, lopta pogađa prečku.

Nakon prvih 45 minuta igre bilo je 0:0, a gosti fenomenalno ulaze u drugo poluvrijeme.

Doffo je već u prvim sekundama nastavka imao sjajnu šansu, Pavlović to brani, da bi nakon kornera Tuzla došla do vodstva.

Udarac Mehanovića zaustavila je stativa, ali na pravom mjestu je Sulejman Krpić koji loptu šalje u praznu mrežu za prednost gostiju od 1:0.

Borac je očekivano krenuo naprijed nakon primljenog gola, a samo deset minuta kasnije domaći tim stiže do izjednačenja.

Jovo Lukić bježi Mustafi Šukiloviću, a ovaj ga ruši u kaznenom prostoru. Zoran Grbić pokazuje na bijelu tačku, a sa 11 metara pogađa Stojan Vranješ za 1:1.

Potom se igra rasplamsala. Oba tima su igrala ofanzivno, a šanse su se redale, posebno pred golom gostiju.

U 71. minuti velika šansa za domaći tim. Vušurović pogađa stativu, a napadi Borca nisu posustajali ni u ostatku utakmice.

Međutim, usprkos velikom pritisku i brojnim šansama, rezultat se nije mijenjao i ostalo je do kraja 1:1, iako je Tuzla City u 93. minuti promašio zicer za pobjedu.

Premijer liga, 3. kolo:

Borac - Tuzla City 1:1

BORAC: Pavlović, Bošnjak, Ćorić, Begić, Donald, Vojnović, Subić, Lukić, Vranješ, Kulašin, Zakarić.

TUZLA CITY: Brajlović, Šukilović, Nukić, Gavrić, Krpić, Karjašević, Tomašević, Mehidić, Doffo, Ubiparip, Morris.

Komentari (33)

Ne moze Borac da pobijedi ni kada ima ociglednu naklonost arbitara.

omer

Kakvo sjeckanje igre na svakom napadu City-a :)

TTV.KenyTB

Bruka i Sramota. Dobro su ovi i bod uzeli. Sto neko ne posalje snimak sa sudjenja UEFI

Tz_Niko75

Dao bog da protiv svake bošnjačke ekipe sude u svakoj utakmici po 3 penala i da im daju po 8 žutih kartona, niko od naših ****** nije podržao Velež kad se počeo ds bori protiv suđenja i protiv Vice, pizda li vam materina prodana

admirmo

Picke jedne napisite nesto u vezi kriminalnog sudjenja pisam vam se na portal

tbra

Nevjerovatnih 29 faulova sudjeno Tuzla Cityu i samo 7 Borcu. Stvarno do kad ce ova smijurija trajati.. ovakav je odnos svaku borcevu utakmicu.. bez obzira sto imaju par nevjerovatno priljavih, prgavih, gurbih i bezobraznih igraca..

Kremenko

Jos jedna lakrdija.

Mig_Mig

Ovo zelim svakom klubu kada igra protiv Borca. Velež je pokusao ,ali su ga svi ostali timovi pa i oni iz 4R incijative ostavili samog .Niti jedna rijec ili transparent za podrsku Velezu niko nije dao,nego ste pljuvali horski po njemu.Zato opustite se i uzivajte u postenom sudjenju i ligi.

nidjeveze

Bravo o tome sam također razmisljso kad se sve ono izdesavalo Velezu da se niko iz 4R inicijative nije oglasio. Cak sta vise iz Slobode su tu 4R poceli i prije toga da potkopavaju. Sramotno jbg. Samo se nadamo da ovaj Vico nece dugo trajati i da neki sudija glavu ne zijani. Lp

atomskimrav

korumpirani sudija Grbic uradio ono sto se unaprijed i ocekivalo,jedva cekao da dosudi penal za Borac koji je smijesan.Igrac TC dosao prvi do lopte i udario je na stranu a Jovo Lukic pao preko njega i penal.Da on nije dirno loptu bio bi cist penal,ali isao je na loptu (sukilovic cini mi se) udario je prvi na stranu ovaj pao preko njega i to ne bi ni Vico sviro penal.(pogledajte usporeno Sukilovic ga nije ni tako)

rodjak

Igrac Tuzle nije ni vidio loptu… s ledja sapleo napadaca i bio zadnji igrac odbrane… penal i cist crveni karton… Borac ostecen danas…

1601834469

to si ti neku drugu utakmicu gledo,nije ga ni dirnuo

rodjak

Svaka cast ekipama koje mogu izdrzati reakcije sudije

Atr

Cirkus zvani premijer liga se nastavlja. Borac napravio samo 4 faula za cijelu utakmicu i opet jedva bod. Grbicu tinmozes i moras bolje ???

Sa071

Grbić jedva borcu obezbjedio bod i penal golgeter ponovo siguran budi kao Miloš Gigovic pa obezbjedi tri boda

user1605368976

Grbicu pogini do prijedora

traorea

Ubijte ga vi i onako samo znate ubijati sudije

1601834469

U prvom poluvremenu faulovi 2 borac ,16 TC,,,pa ovo sto sudije rade u korist borca nije normalno vise,pogotovo svaki mec dobijaju penal

user1597698961

Slavio si na ulici kad ti je Vico poklonio titulu a sad ne valja… ajd razmisli malo pa onda napisi

1601834469

Nije nikom vico poklonio titulu, poklonio je borcu Europu te sezone, kao četvrti tim su na guzove otišli u Europu. Ti nemoj ništa razmišljati ti nisi sposoban za takve stvari!

Uranija

Dobra utakmica. Penal čist

VelikiMislilac

Jadan je ovaj Borac kada uz pomoć glavnog i pomoćnog sudije nemože pobijediti. Bod kao kuća za Tuzla City je pobijediti sudije i protivnika nije mala stvar. U ovakvim okolnostima svaka čast i sve pohvale za igrače i stručni štab Tuzla Citya.

seibeg

U pravu si bod je ko kuca ako nemas suta u okvir gola za 90 min

1601834469

Bez obzira na direktan prenos utakmice,sudija je očigledno naklonjene Borcu.Šta bi tek bilo da nije direktan prenos?

Asina

lijepo li je pogledati tablicu pl bih.

plemic

Nije loše ali prošlogodišnji neizlazak u Europu je sramota za klub koji se smatra jednom od najboljih ekipa u PLBiH

Uranija

slobodno kaži najbolji u bih, a jedan kiks za desetak godina se dešava i najvećim.

plemic

Peti završiti u BiH ligi je dokaz da nisi najbolji, pogotovo prošle sezone gdje mnogi klubovi nisu imali skoro pa nikakve financijske uslove za profesionalni fudbal.

Uranija

uranija prošla sezona je za zaborav i tačno je da smo bili peti al samo dva boda za trećim ili možda koji bod više...al vjeruj mi više nam je valjalo to 5 mjesto nego da smo naguzove izborili Europu...jer da se slučajno to desilo nebi se dogodio totalni remont ekipe koja je ruku na srce bila spremna za remonta. Kažem bilo mi je krivo što je nismo izborili zašto da se lažemo al kad pogledam iz ove perspektive to nam je jedina dobra stvar što se desila jer u klubu je napravljen totalni zaokret koji bi se teško desio da je bilo drukčije. Nikad ne znaš šta je dobro u datom trenutku. A da smo veliki pokazuje i to da nismo grohnuli nego ako ćeš realno govoriti ove godine igramo jako dobro i moderno...samo daj Bože da potraje..

bk123

tko nema uvjeta, treba mu licencu uzeti. o kvaliteti govori šest titula i najbolji rejting u uefa-i- mi se ne kitimo jednim 3-4 mjestom u povjesti kluba, ili ne daj bože covid-titulom.

plemic

Korumpirani sudija grbić se ponovo trudio da pomogne borcu ali nije imao sreće. Jedino penal je ispravno dosudio a bar 15 faulova borcu je poklonio