Remi Borca i Tuzla Cityja u odličnoj utakmici
Foto - FK Borac

Bez pobjednika u Banjaluci

Borac i Tuzla City remizirali su večeras u Banjaluci (1:1) u odgođenom susretu 3. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Borac ofanzivno ulazi u ovaj meč i već u uvodnim minutama stvaraju nekoliko dobrih prilika.

Vranješ prvi prijeti u drugoj minuti, ali nije bio precizan, da bi potom Kulašin loše reagovao u dobroj situaciji.

Borac je dominirao u prvih pola sata. Imao je banjalučki tim dvije dobre šanse u 31. minuti, ali Brajlović brani udarce Vranješa i Vojnovića.

Potom se i Tuzla budi. Imali su gosti nekoliko opasnih napada, a u 38. minuti nakon udarca Nukića i loše reakcije Subića, lopta pogađa prečku.

Nakon prvih 45 minuta igre bilo je 0:0, a gosti fenomenalno ulaze u drugo poluvrijeme.

Doffo je već u prvim sekundama nastavka imao sjajnu šansu, Pavlović to brani, da bi nakon kornera Tuzla došla do vodstva.

Udarac Mehanovića zaustavila je stativa, ali na pravom mjestu je Sulejman Krpić koji loptu šalje u praznu mrežu za prednost gostiju od 1:0.

Borac je očekivano krenuo naprijed nakon primljenog gola, a samo deset minuta kasnije domaći tim stiže do izjednačenja.

Jovo Lukić bježi Mustafi Šukiloviću, a ovaj ga ruši u kaznenom prostoru. Zoran Grbić pokazuje na bijelu tačku, a sa 11 metara pogađa Stojan Vranješ za 1:1.

Potom se igra rasplamsala. Oba tima su igrala ofanzivno, a šanse su se redale, posebno pred golom gostiju.

U 71. minuti velika šansa za domaći tim. Vušurović pogađa stativu, a napadi Borca nisu posustajali ni u ostatku utakmice.

Međutim, usprkos velikom pritisku i brojnim šansama, rezultat se nije mijenjao i ostalo je do kraja 1:1, iako je Tuzla City u 93. minuti promašio zicer za pobjedu.