Četiri crvena kartona u velikom derbiju, haos na tribinama i prekid prije samog kraja

Dosta nervoze na terenu, ali i tribinama

Haris Zilić

Juni mjesec rezervisan je za reprezentativne akcije, a bilo je žestoko u polufinalu Lige nacija Concacaf zone gdje su snage odmjerili veliki rivali SAD i Meksiko.

SAD je slavio sa 3:0 odnosno taj rezultat je bio na snazi do 89. minute kada je sudija Barton iz Salvadora odlučio da prekinje utakmicu.

Prekid je stigao nakon pogrdnih povika koje su izazvali domaći navijači, a navodno su u pitanju bila homofobična skandiranja.

Pomenutu situaciju možete pogledati OVDJE.

Utakmica je inače prošla u veoma oštroj i gruboj igri sa dosta nervoze, a viđena su i četiri crvena kartona.

Kod SAD-a pocrvenili su McKennie u 71. i Dest u 86. minuti susreta.

U redovima mesikanaca crvene akrtone su zaradili Montes u 69. i Arteaga u 86. minuti utakmice.

Ovome dodajmo da je dvostruki strijelac za SAD bio Pulišić u 37. i 46. minuti, a u strijelce se upisao i Pepi u 79. minuti.

Susret u Paradiseu nažalost ostat će upamćen po prekidu, skandiranju i veoma nervoznoj utakmici.

Potražite više informacija na temu UEFA Liga nacija:

SAD će u finalu Concacaf Lige nacija igrati protiv selekcije Kanade koja je u polufinalu sa 0:2 bila bolja od Paname.