Susret između Ajaxa i Feyenoorda je nastavljen i završen, a za Tahirovića i društvo bolje da nije

Gosti slavili ubjedljivu pobjedu

Esmer Oštraković

Danas je nastavljena utakmica između Ajaxa i Feyenoorda, a gosti su samo uspjeli da upišu još ubjedljiviju pobjedu. Tako su na kraju slavili sa 4:0.

Ova utakmica je prekinuta prije nekoliko dana u 55. minuti pri vodstvo Feyenoorda u Amsterdamu sa 3:0.

Mnogo prekida bilo je u prvom poluvremenu ove utakmice, a razlog su bile baklje koje su ubacivali navijači Ajaxa.

Nakon što su završili sa bakljama, domaći navijači su se odlučili da na teren krenu ubacivati razne predmete.

Sve se to događalo pri vodstvu gostiju od 3:0, a u drugom poluvremenu su prevršili svaku granicu.

Dosadilo je sve ovo i glavnom sudiji koji je na kraju poslao igrače u svlačionicu i prekinuo utakmicu.

Feyenoord je do 37. minute na ovoj utakmici imao prednost od 3:0 i bilo je jasno da će ostvariti pobjedu.

Gosti su u 18. minuti imali vodstvo do 2:0, a dva gola postigao je Santiao Gimenez.

Do kraja prvog poluvremena u strijelace se upisao i Igor Paixao, a domaći su bili apsolutno bezopasni.

Potražite više informacija na temu Eredivisie:

Nizozemski savez je odlučio da se ova utakmica nastavi danas, a nakon što je završena gosti su slavili sa 4:0.

Čevrti gol zabio je Gimenez u 59. minuti utakmice, a za njega je to bio treći gol na ovom susretu.