Gerrard povratak na Anfield neće pamtiti po dobrom, u Londonu slavlje i festival penala

16. kolo Premier lige

E. Ganibegović

Upravo su završene još tri utakmice 16. kola engleskog Premiershipa.

Meč s najviše interesovanja bio je onaj na Anfieldu. Legenda Liverpoola Steven Gerrard se predvodeći s klupe Aston Villu vratila na voljeni stadion, no ovaj meč neće pamtiti po dobrom, barem zbog rezultata.

S druge stranje, njemu su navijači priredili poseban doček.

Njegov tim skoro da nije pogledao ka golu domaćina, ali i pored toga poražen je samo s 1:0 i to golom Salaha iz penala u 67. minuti. Gol Egipćanina pogledajte klikom OVDJE.

Arsenal je nastavio s dobrim igrama na svom Emiratesu i sa sigurnih 3:0 savladao Southampton. Lacazette je u 21. minuti postigao gol za 1:0,

a Odegaard šest minuta kasnije duplira vodstvo Topnika. Za konačnih 3:0 u 62. minuti pogodio je Gabriel.

Seriju loših rezultata sa zvukom sirene nije nastavio Chelsea. Plavci su na svom terenu slavili protiv Leedsa, 3:2.

Raphinha je doveo goste u vodstvo iz penala u 28. minuti, a do odlaska na odmor za poravnanje se pobrinuo Mount.

Jorginho donosi preokret Chelseaju golom iz novog penala u 58. minuti meča. Ipak, u 82. minuti sjajan potez Marcela Bielse. Gelhardt na teren ulazi umjesto Raphinhe i samo minut kasnije pogađa za izjednačenje.

U sudijskoj nadoknadi je dosuđen novi penal za Chelsea, koji u gol i pobjedu pretvara ko drugi no Jorginho.

Ranije danas City je s 1:0 savladao Wolvese, dok od 18:30 svoju utakmicu igraju Norwich City i Manchester United.

Premiership, 16. kolo:

Liverpool 1:0 Aston Villa;

Arsenal 3:0 Southampton;

Chelsea 3:2 Leeds.

Zaprati Arsenal, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
Arsenal Moje Teme

King_Kenny
...katastrofa od sudjenja danas,cista 2 penala nisu svirana za Liverpool u prvom poluvremenu,prvo povlacenje Manea kad je izasao 1 na 1 sa golmanom,za to se plus i crveni daje,a onda i na Robertsonu...ovaj treci je morao svirati,a i to teska srca...s druge strane plasticarima se penali sviraju kao na traci...Cityju izmisle penal kad igraca lopta pogodi u bubreg,a Chelseaju sviraju penal kad god im ne odgovara rezultat,danas 2 komada...da je trebalo jos bi im 5 svirao.