Haaland i družina "razmontirali" Sjevernu Irsku u Belfastu

Liga nacija

Večeras je u okviru 2. kola Lige B (Grupa 1) Lige nacija reprezentacija Sjeverne Irske, koja će bh. Zmajevima biti prva prepreka u baražu za EP, ugostila Norvešku i na svom Windsor Parku upisala težak poraz.

Nije Sjeverne Irska pružila dobru partiju ni u prvom kolu protiv Rumunije, ali je izvukla remi. Ipak, danas je ova selekcija razbijena, a Norveška je upisala pobjedu rezultatom 1:5.

Počelo je odlično za Norvežane koji su u drugoj minuti proveli preko Elyounoussija koji je utrčao iza slabo postavljene zadnje linije domaćih i dobru asistenciju Johansena pretvorio u 0:1.

Uzvratili su domaći u čestoj minuti preko McNaira, ali je sjajni Haaland u sedmoj minuti postigao sjajan gol za 1:2. Ovaj gol možete pogledati OVDJE.

U 19. minuti Aleesami upošljava Sorlotha, najboljeg strijelca u prošloj sezoni turskog šampionata, a on lagano pogađa za prednost Norvežana od 1:3.

Bio je to rezultat prvog dijela, da bi nakon dvije minute igre u nastavku Haaland nesebično uposlio Sorlotha koji je postigao svoj drugi gol na meču i povisio na 1:4.

U 58. minuti je ponovo lako ispala odbrana Sj. Irske, a Haaland pogodio za 1:5. Postavio je tada Haaland konačni rezultat utakmice.

U Grupi 1 Lige B večeras je odigran i meč Austrija - Rumunija, a Rumunija je stigla do iznenađenja i slavila pobjedu rezultatom 2:3.

Poveli su Rumuni već u trećoj minuti preko Alibeca, da bi za 1:1 u 17. minuti pogodio Baumgartner.

U drugom su Rumuni uspjeli stići do pobjede.

Prvo je Grigore u 51. minuti pogodio za 1:2, da bi u 70. Maxim iskoristio veliku šansu štopera Austrije i povisio na 1:3. Austrijanci su tek uspjeli ublažiti poraz preko Onisiwa u 81. minuti.

Odigrana su večeras i dva meča Grupe 2 Lige B.

Slovačka je zahvaljujući golu Durisa iz 14. minute vodila većim dijelom utakmice i bila jako blizu trijumfa na gostovanju u Izraelu, ali je Elmkies u sudijskoj nadoknadi donio remi (1:1) domaćoj selekciji. Škotska je u drugom meču upisala gostujući trijumf, rezultatom 1:2, nad Češkom.

Odigrana su danas i dva meča u Ligi C Lige nacija. Bjelorusija je slavila sa 1:2 u Kazahstanu, dok je Litvanija bila bolja od Albanije u Tirani, rezultatom 0:1. Albanija je kraj meča dočekala sa igračem manje pošto je u 87. minuti Hysaj isključen zbog drugog žutog kartona.