Salah i Nunez zaustavili seriju Napolija, Ajax siguran na Ibroxu

Liga prvaka - grupa A

H. Zilić

Okončano je takmičenje u grupi A ovosezonske Lige prvaka. Dva favorita na papiru opravdala su tu ulogu i idu u nokaut fazu, to su Liverpool i Napoli.

Borba je večeras bila za treće mjesto u grupi između Rangersa i Ajaxa.

Rangersima je trebalo čudo i visok trijumf protiv Ajaxa od četiri gola razlike, ali Kopljanici nisu dozvolili nikakvu dramu.

Tim iz Amsterdama je slavio na legendarnom Ibroxu sa 1:3 i tako zacementirao treće mjesto u grupi.

Strijelci za Ajax večeras bili su Berghuis u četvrtoj, Kudus u 29 minuti i Conceicao u 89. minuti susreta. Za domaće pogodio je Tavernier iz penala u 86. minuti.

Derbi grupe odigran je na Anfieldu, gdje je Liverpool dočekao Napoli.

Utakmica je ponudila borbenu igru, bilo je lijepih akcija i prilika, a na kraju je slavio Liverpool sa 2:0. Golove su postigli Mohamed Salah u 85. minuti i Nunez u sedmoj minuti sudijske nadoknade.

Ovome dodajmo da je Napoliju u 53. minuti poništen pogodak Ostigarda zbog ofsajda nakon pregledavanja VAR-a.

Na kraju grupe, Napoli je kroz cilj prošao kao prvoplasirani sa 15 bodova i odigrali su odličnu grupnu fazu.

Liverpool će u nokaut fazu sa druge pozicije, osvojili su Redsi također 15 bodova, ali imaju slabiji međusobni duel od Napolitanaca.

Ajax je sa šest bodova završio kao trećeplasirani i nastavlja evropski put u šesnaestini finala Evropa lige.

Sezonu za zaborav imali su škotski Rangersi koji su grupu završili bez boda uz katastrofalnu gol razliku 2:22.

Zaprati Liverpool, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: