Prije nekoliko dana izborili evropsko finale, sada im je mrežu zatresao naš Milan Đurić

Monza vodi protiv Fiorentine

Eldar Ganibegović

Nakon što je izabran za igrača prošlog kola u Seriji A, Milan Đurić je sjajno otvorio i naredni meč i već je postigao pogodak.

U okviru 36. kola italijanske Serije A sastaju se Fiorentina i Monza. Meč je počeo u 21:00 sati.

Iako je prošlo tek deset minuta, vidjeli smo jedan gol. Monza je stigla do prednosti.

Igrala se deveta minuta kada je Mota ubacio, a naš Milan Đurić glavom pogodio za prednost gostiju.

Odmah na drugoj strani Fiorentina je imala šansu, ali Mandragorin šut je izblokiran.

Podsjetimo, ovo je za Milana Đurića bio deveti gol ove sezone u Seriji A računajući i učinak iz Verone u prvoj polusezoni.

U prošlom kolu je izbaran za najboljeg igrača, nakon što je postigao dva pogotka i donio bod svojoj ekipi protiv Lazija (2:2).

Lazio je vodio preko Immobilea od 11. minute, da bi Đurić u 73. minuti pogodio za 1:1.

Vecino vraća vodstvo Laziju u 83. minuti utakmice, ali je u drugoj minuti nadoknade svojim drugim golom Milan Đurić spasio bod svom timu.

Sasvim zasluženo i očekivano, Milan Đurić se našao u timu kola italijanske Serije A. I ne samo to, najbolje je ocijenjeni igrač u ovoj rundi.

Prema portalu WhoScored.com Milan Đurić je dobio ocjenu 8,57 za svoj nastup. Jedini preko 8 je još Mina iz Cagliarija s ocjenom 8,09.