Četiri lude minute u Doboj Kaknju za remi Mladosti i Zrinjskog

Premijer liga BiH, 24. kolo

Mladost i Zrinjski remizirali su danas u Doboj Kaknju rezultatom 1:1 u prvom duelu 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Otvoreno se igralo od prve minute ovog meča, ali nijedan tim nije stvorio neku značajniju šansu u prvih 25 minuta meča.

Istina, bilo je tu određenih pokušaja koji su bili preslabi da bi se ugrozio protivnički gol, oba tima su imala svoje periode igre u kojem su bili bolji, no tek u 27. minuti smo vidjeli prvu pravu šansu.

Sjajna je to akcija Zrinjskog bila. Bašić je izveo korner, dodao je do Bilbije koji iz prve šutira, a Velić fenomenalno brani.

Završnica prvog dijela donosi dva gola, po jedan na obje strane, a prvi su se radovali domaći fudbaleri.

Alić je odlično ubacio sa lijeve strane, Nedim Hadžić se dobro snalazi i zabija gol za prednost od 1:0.

Kratko je trajala radost domaćih igrača. Već u 41. minuti Damir Zlomislić zabija sjajan gol za 1:1. Prethodno je isti igrač uzdrmao prečku.

Rezultatom 1:1 okončano je prvo poluvrijeme, a i u nastavku smo gledali zaista odličan meč.

Zrinjski je bio taj koji je bio ofanzivniji. Naravno, nisu ni domaći bili bezopasni, ali su Plemići imali mnogo opasnije šanse.

Bilbija je konstantno prijetio. Imao je u 58. minuti veliku šansu, no prebacio je gol iz obećavajuće pozicije.

Do kraja meča nismo vidjeli velike šanse za postizanje gola. Igralo se otvoreno, ali golmani nisu imali previše posla. Vrijedi izdvojiti šut Todorovića u 89. minuti, no otišlo je to pored gola, te pokušaj Mašića u petoj minuti nadoknade.

Gosti su tražili i penal u nadoknadi meča, sudija se nije oglasilo i na kraju je susret završen bez pobjednika (1:1).