Spektakl u derbiju začelja i veliki preokret Dobojlija

Igman može žaliti za propuštenim

Haris Zilić

Derbi začelja u 18. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine odigran je u Modriči. Sloga Doboj dočekala je Igman iz Konjica. Na utakmici je bilo dosta vatreno, vidjeli smo veliku borbu, na kraju i pet golova. Konačan rezultat je bio 3:2 za domaće.

Gosti bolje otvaraju utakmicu. Nagrada za to stiže u desetoj minut. Drljević je asistirao, a Jakupović pogodio za 0:1.

Prijete domaćini sredinom prvog poluvremena. Krstovski nakon centaršuta Popare dobro šutira iz voleja, lopta ide malo pored gola Igmana.

Nakon toga jedan period se igralo na sredini terena do 37. minute kada nastaje ludnica. Prvo su gosti u 37. minuti preko Hrelje poveli sa 0:2.

Kada se činilo da Igman ima utakmicu u nogama stiže ekspresan odgovor Dobojlija. Krstovski u 40. minuti pogađa za 1:2, a tri minute kasnije Đorić pogotkom za 2:2 vraća utakmicu na početak. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku utakmice nova uzbuđenja na stadionu u Modriči.

Sloga je propustila veliku priliku u 54. minuti. Rezervista Janković šutira sa 20 metara, ali lopta ide malo pored stative. Moglo je biti 3:2.

Igman je najbolju priliku u nastavku imao u 67. minuti. Blagojević je šutirao glavom, odbranio je golman Trako. Potom Hebibović iz dobre pozicije šutira, otišlo je to daleko od gola.

Kako se utakmica bližila kraju Sloga je imala malo veći posjed, nekako su domaći čekali svoju šansu i dočekali u 81. minuti. Nakon kornera za domaće najbolje se snašao Setvanović i pogodio za 3:2 i veliki preokret Sloge.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata i tim iz Doboja je upisao veoma vrijedna tri boda u borbi za opstanak.

SLOGA DOBOJ - IGMAN KONJIC 3:2 (Krstovski 40', Zajić 43', Stevanović 81/Jakupović 10', Hrelja 37')

SLOGA: Dabić, Hasanbegović, Zajić, Popara, Đorić, Stevanović, Krstovski, Stapić, Ristić, Milanović i Mihajlović.

IGMAN: Ćeman, Duraković, Bešagić, Velić, Drljević, Hrelja, Hebibović, Bodul, Blagojević, Mahmić i Jakupović.

Zaprati FK Igman Konjic, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
FK Igman Konjic Moje Teme

VelikiMislilac
Volim ovu našu ligu, kakva je god, naša je. I nekako mi je ovo realan fudbal, bez miljardi, ono sve u 5 deka, pa hrvi se, bori se. Suđenje se drastično popravilo, gledam ligu od 98. Ali brate što su mi počeli ić' na živce ovi neobjektivni, pristrasni i lažljivi igrači i treneri, to je čudo jedno. Penal za Slogu, Blagojević zaslužio crveni, namjerno igraču rukom skida loptu s glave, provuče se sa žutim. Hebibović namjerno svom snagom udara igrača s leđa pa nastavlja da hoda za njim i unosi mu se u facu, što je za čisti crveni i opet se provuče sa žutim. Da bi na kraju trener Igmana rekao da on kao neće da komentariše suđenje, sve ste vidjeli, aludirajući da su oštećeni. I to se često dešava. Najrealniji čovjek lige je Amar Osim. Ovim trenerima i igračima usijane glave, glumcima i simulatorima lažljivim bih poručio da prestanu kvarit ligu, da stanu na loptu, pogledaju šta se desilo hladne glave pa tek onda da izlaze sa izljevima emocija i izjavama i sudije su ljudi, skloni su greškama, ako je bez tendencije, ok. je. Pohvalio bih fenomenalnog sudiju danas, svaka čast Jeliću.