Široki Brijeg nakon penala izbacio Stupčanicu
Široki Brijeg teškom mukom porazio Stupčanicu u Olovu.

Meč u Olovu

Eldar Ganibegović

Sjajan meč smo gledali u okviru osmine finala kupa Bosne i Hercegovine u Olovu. Na kraju su odlučili penali. Poslije 2:2 u regularnom dijelu, bolji tim u penalima bio je Široki Brijeg i prošao dalje.

Ono što prvo treba istaći kada je riječ o utakmici u Olovu je atmosfera. Stadion Danac bio je krcat i sigurno su navijači bili 12. igrač domaćeg tima.

Lukić je imao dobru priliku u osmoj minuti, ali nije se najbolje snašao, odnosno golman domaće ekipe je odbranio.

Samo minut kasnije gosti iz Hercegovine dolaze do vodstva. Nakon centaršuta Mamić glavom šutira, no golman domaće ekipe dobro brani. Mamić natrčava na odbijanac i posprema ga u mrežu.

Najagilniji kod domaćih bio je Subašić, kod gostiju je pokušavao Lukić, a u 40. minuti 0:2. Ćavar je centrirao, a Bagarić glavom pogodio.

Do smanjenja vodstva gostiju Stupčanica dolazi u 57. minuti. Subašić je šutirao, loptu skreće Matić i ona vara Tomića, te završava u golu.

Lijepa kombinacija koju u pogodak pretvara Božić za 2:2 viđena je u 74. minuti. Stupčanica je do kraja meča bila bolji rival, no golova nije bilo i gledali smo penale.

Penali Stupčanica - Široki Brijeg

Već na startu problem za goste. Milićević brani udarac Ćavara u prvoj seriji, a Bešić panenkom pogađa za 1:0.

Nakon druge serije bilo je 1:1. Mašić pogađa za Široki, a onda veliki promašaj Subašića kod domaće ekipe.

Pranjić je zatim pogodio za vodstvo Širokog Brijega, ali kod domaćih je bio siguran Nigerijac Fatai i vratio stvari na početak.

Chinedu u četvrtoj seriji pogađa, a zatim kod Stupčanice Mujarić pogađa prečku.

Peta serija je bila i posljednja, odnosno vidjeli smo samo šut Širokog Brijega. Mamić je pogodio i odveo goste s Pecare u četvrtfinale.

Kup BiH, osmina finala:

Stupčanica - Široki Brijeg 2:2 (penali 2:4)

Potražite više informacija na temu Kup BiH:

NK Stupčanica: Milićević, Odinaka, Bešić, Hodžić, Subašić, Aletić, Božić, Karahmrtović, Alić, Islamagić i Mehanović.

NK Široki Brijeg: Tomić, Pranjić, Prusina, Mašić, Bagarić, Marin, Lukić, Mamić, Matić, Ćavar i Kuprešak.

Zaprati NK Široki Brijeg, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
NK Široki Brijeg Moje Teme

Delegat
Ne mogu vjerovati da ih je sudija ovoliko gurao jadno i bijedno a cestitke Stupcanici na dobroj igri