Velež savladao Slogu Meridian i Evropa je sada veoma blizu za Rođene

Minimalan trijumf

Eldar Ganibegović, foto: Admin Čaušević

U okviru 28. kola WWin lige Bosne i Hercegovine Velež je danas u Mostaru rezultatom 1:0 savladao Slogu Meridian i tako se primakao plasmanu u Evropu, a današnjeg rivala odmakao od tog cilja.

Prvi pokušaj Veleža u okvir gola u 15. minuti. Guliashvili je šutirao, brani Šćekić bez problema.

Prinudnu izmjenu pravi Dean Klafurić u 23. minuti utakmice. Umjesto povrijeđenog Oreča na terenu je Vehabović.

Lijepa akcija Veleža pet minuta nakon toga. Haskić je petom ostavio loptu za Pršeša koji šutira preko gola. Dosuđen je faul Veležu nadomak kaznenog prostora gostiju.

Upravo iz tog slobodnjaka vidjeli smo jedini gol na utakmici. Guliashvili je izveo slobodan udarac, zakačila je lopta nekoga u živom zidu Sloge, prevarila Šćekića i završila u mreži.

Najbolja šansa za Slogu u 37. minuti. Kvesić je lijepo ubacio, glavom šutira Grabež, Hadžikić vadi ispod prečke.

Slobodan udarac za Velež u 47. minuti. Šturm je šutirao u golmanov ugao, ali nije bio precizan, preko gola to ide.

U 55. minuti slobodan udarac za Slogu je bio, trese se mreža Veleža, no sviran je ofsajd. Veselinović je pogodio i dosta teška situacija za ocijeniti je li bio ofsajd ili ne.

Do kraja utakmice gledali smo jalove pokušaje i jednih i drugih. Prolom oblaka je pogodio Mostar, pa je bilo teško i očekivati da fudbaleri po takvim uslovima ponude nešto više.

Sve do 87. minute. Nakon jednog kornera šutira neko od igrača Sloge, od stative se lopta odbija van granica igrališta.

Velež ostaje treći nakon ove utakmice s 49 bodova, sedam više uz meč više od Sarajeva koje je četvrto. Sloga je šesta s 38 bodova.

Naredno kolo Veležu donosi gostovanje upravo kod Sarajeva, dok će Sloga biti domaćin Zvijezdi 09 i tu će tražiti prekid serije od čak pet poraza.

Spomenimo još jednom i to da su današnju utakmicu pratili novi selektor i direktor reprezentacije Bosne i Hercegovine, Sergej Barbarez i Emir Spahić.