Opravdali ulogu favorita: Bh. mininogometaši bolji od Irske

Evropsko prvenstvo u Ukrajini

S. Mlaćo

Mininogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine na najbolji mogući način otvorila je Evropsko prvenstvo u Ukrajini.

Naime, u svom prvom susretu naši momci su odmjerili snage protiv selekcije Irske i slavili pobjedu rezultatom 3:1.

Mreže su mirovale u prvom poluvremenu, a onda u drugom dijelu sjajna igra naših reprezentativaca.

Poveli smo u 23. minuti pogotkom Andreasa Berovića, a u 34. minuti na 2:0 povisuje Borislav Grbavac. Irci se nisu predavali, te dvije utakmice kasnije na 2:1 smanjuje Emir Musić.

Konačnih 3:1 postavio je Mladen Čećura u 39. minuti.

Selektor naše reprezentacije Josip Kupreškić je za SportSport.ba kratko kazao da je zadovoljan pobjedom, s obzirom da je to i najbitnije na otvaranju prvenstva.

Sutra naša reprezentacija igra od 17 sati protiv Albanije, a dan kasnije rival je Bugarska, također u 17 sati. 16.08. rival je Kazahstan.