Juričić i Zdunić za pobjedu Željezničara protiv Radnika

Trijumf Plavih

M. Šljivak, foto: T. Hebib

Željezničar je u 17. kolu Premijer lige BiH na Grbavici savladao Radnik iz Bijeljine sa 2:0.

Radnik se na Grbavicu nije došao braniti i gosti su igrali dosta otvoren fudbal većim dijelom utakmice.

Imali su nekoliko solidnih napada u uvodnim minutama, ali falila je prava završnica.

Željezničar potom preuzima igru na svoju stranu. Juričić u 26. minuti iskušava Hodžića koji brani njegov šut.

Napadač Plavih je do kraja prvog dijela imao još dva pokušaja prema golu gostiju, ali na odmor se odlazi bez golova.

Domaći tim ofanzivno ulazi u nastavak, a u 50. minuti stižu i do vodstva. Luka Juričić je konačno iskoristio jednu šansu i nakon ubacivanja Blaževića šalje loptu u mrežu za prednost od 1:0.

Nakon postignutog gola igra se umirila. Dugo se čekalo na novu priliku, a tek u 78. minuti gosti prijeti preko Motike, ali loše on loše šutira iz dobre pozicije.

Radnik potom traži i penal zbog igranja rukom u kaznenom prostoru, ali se sudija Grbić nije oglasio.

Do kraja utakmice Željezničar je stigao do drugog gola. Bekrić je ubacio, a Zdunić pogađa za konačnih 2:0.