Zrinjski brojao do pet i nastavio potjeru za Borcem

Ubjedljiva pobjeda

Esmer Oštraković, foto: Admin Čaušević

Fudbaleri Zrinjskog ostvarili su ubjedljivu pobjedu protiv Igmana na svom terenu u okviru 20. kola WWin lige Bosne i Hercegovine. Konačan rezultat bio je 5:0 za tim iz Mostara, a treba naglasiti da je teren stadiona bio u idealnom stanju i pored kiše koja pada dva dana u Mostaru.

Prvu šansu na utakmici imali su gosti. Igrao se treći minut kada je probao Džanković, ali je dobro reagovao Corda.

Nakon toga nekoliko prilika na obje strane, a u 29. minuti Zrinjski dolazi do porednosti od 1:0. Lopta je došla do Kiša koji pogađa za vodstvo svoje ekipe.

U narednih deset minuta ekipa Zrinjskog postigla je još tri gola i već tada praktično riješila pitanje pobjednika.

Prvo je u 33. minuti pogodio Tičinović, a tri minute kasnije bilo je 3:0. Na 4:0 povisio je Bilbija sa bijele tačke u 39. minuti.

Ako je ko mislio da će Zrinjski u drugom poluvremenu stati sa napadima, pogriješio je. Već u 51. minuti lijepa akcija domaćih, probao je Kiš, ali lopta ide pored gola.

Nakon toga u 58. minuti prilika za Cordu, ali njegov udarac sa nekih sedam metara je izblokiran.

Odlična prilika za Malekinušića u 67. minuti, ali dobro je reagovao Ćeman. Samo minut kasnije probao je Kiš iz slobodnjaka, ali pogodio je živi zid.

Peti gol Zrinjski je postigao u 78. minuti. Nakon kornera lopta se odbila od Jakovljevića na nogu Barišiću koji postiže gol.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao i Zrinjski je ostvario sigurnu pobjedu.

Zrinjski je nastavio potjeru za Borcem, te je sada razlika između ove dvije ekipe sedam bodova.

Sa druge strane Igman je ostao na poziciji koja vodi u niži rang, ali ima isto bodova kao i Tuzla City koji je u sigurnoj zoni.

HŠK Zrinjski - FK Igman 5:0

ZRINJSKI: Marić, Barišić, Kiš, Malekinušić, Ramić, Savić, Jakovljević, Memija, Corda, Tičinović, Bilbija.

IGMAN: Ćeman, Bešagić, Velić, A. Hebibović, Oremuš, F. Brekalo, Đorić, Bajrić, Pirić, Džanković, Ramić.

Zaprati FK Igman Konjic, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
FK Igman Konjic Moje Teme

Alenizmostara
Stadion krcat ?
3 4
PoliziaMerda1981
Boli Vrane *****a što je 300 gledalaca danas na stadionu on uzeo gutu na glavatom kupusu