I drugi protivnik Zmajeva iz grupne faze u finalu Evropskog prvenstva!

Švedska izbacila Francusku

E. Ganibegović

Rukometna reprezentacija Švedske drugi je finalista Evropskog prvenstva.

Skandinavska ekipa je u večerašnjem polufinalnom meču u dvorani MVM Dome u Budimpešti rezultatom 34:33 savladala selekciju Francuske.

Reprezentacija Francuske mnogo bolje ulazi u meč i odmah odlazi na +4. Bilo je 5:1 i 6:2 za Francuze, no Šveđani su uspjeli da izjednače na 10:10.

Do kraja prvog poluvremena Švedska je igrala sve bolje i s prednošću od tri razlike otišla na odmor, 14:17 je bilo.

Odmah na startu drugog dijela igre Šveđeani odlaze na +5, bilo je 14:19 i do kraja utakmice Francuzi nisu uspjeli da istope njihovo vodstvo (najviše su stigli na -1 u tri navrata) i morat će da se zadovolje utakmicom za treće mjesto koju će igrati protiv Danske.

U 57. minuti kapiten Francuske Porte dobio je direktan crveni karton, Švedska je imala dvije minute igrača više i tu pomoći Francuzima više nije bilo.

Na kraju je Francuska imala napad za izjednačenje, Palicka brani i donosi finale svojoj reprezentaciji.

Prvo ime utakmice svakako je bio Gottfridsson koji je postigao devet pogodaka, a pratio ga je Pellas sa sedam. Mora se istaći i golman Andreas Palicka koji je postigao tri pogotka.

Kod Francuza je Descat postigao osam golova, a Minne je postigao jedan manje.

Švedska će se u velikom finalu sastati sa selekcijom Španije koja je ranije danas savladala Dansku u prvom polufinalu.

Ove dvije selekcije već su igrale u grupnoj fazi u grupi E gdje se nalazila i naša selekcija, a Španija je slavila rezultatom 32:28 i završila prva u grupi.

Potražite više informacija na temu Rukometni EURO 2024:

Evropsko prvenstvo, polufinale:

Švedska - Francuska 34:33

Gr0hot
znaci mi da smo ih pobjedili u grupama, mi bi sada bili prvaci?!:))
12 0
Eno30
Bravo za Swede neka ste izbacili cigane Francuze i da hocete i ove Spance da pobjedite u finalu