Bh. futsal reprezentacija umalo iznenadila Azerbejdžan

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u futsalu poražena je danas u Bakuu od Azerbejdžana sa 5:4 u susretu prvog kola grupe B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Prvi su poveli Azerbejdžanci golom Eduarda, a onda smo preko Markića došli do preokreta i protiv favorizovanog domaćina vodili smo 2:1 nakon 16 minuta igre.

U narednoj minuti postignuta su dva gola. Prvo je Pavlović pogodio za našu selekciju, a na 3:3 je izjednačio Bolinha. Isti igrač u posljednjoj minuti prvog poluvremena postiže još jedan pogodak i Azerbejdžan je otišao na odmor sa golom prednosti.

Naredni gol postignut je u 33' kada se Bolinha treći put upisao u listu strijelaca. Konačan rezultat postavio je Srđan Ivanković 30 sekundi prije kraja utakmice.

U drugom susretu grupe Mađarska je pobijedila Albaniju rezultatom 4:3.

Azerbejdžan - Bosna i Hercegovina 5:4 (4:3)

Golovi: 1:0 Eduardo (3'), 1:1 Markić (7'), 1:2 Markić (16'), 2:2 Everton Cardoso (18'), 2:3 Pavlović (19'), 3:3 Bolinha (19'), 4:3 Bolinha (20'), 5:3 Bolinha (33'), 5:4 S. Ivanković (40').

Azerbejdžan: Rovshan Huseynli, Fineo, Eduardo, Rizvan Farzaliyev, Everton Cardoso, Elnur Zamanov, Faig Aliyev, Bolinha, Isa Atayev, Nihad Ismayilov, Vassoura, Khatai Baghirov, Vitaliy Borisov, Namig Mammadkarimov. Selektor: Nilson Dos Santos Mashado.

Potražite više informacija na temu Premijer futsal liga BiH:

Bosna i Hercegovina: Stanislav Galić, Nijaz Mulahmetović, Tomislav Bevanda, Anel Radmilović, Josip Bošković, Darko Milanović, Stefan Jokić, Kristijan Pantić, Dejan Pavlović, Srđan Ivanković, Ivan Ivanković, Dario Markić, Bilal Jelić, Marijo Aladžić. Selektor: Boro Matan.