Bratstvo sigurno, Hodžić za pobjedu Goražda

Prva liga FBiH, 14. kolo:

U okviru 14. kola Prve lige Federacije BiH odigrano je šest utakmica, a derbi kola između Čapljine i Metalleghea okončan je neriješenim rezultatom 2:2.

Jajčani na stadionu "Bjelave" nisu uspjeli ostvariti osmu ovosezonsku pobjedu, iako su utakmicu otvorili na odličan način. Već u prvim minutama Metalleghe BSI je stvorio nekoliko šansi pred golom domaćin, a onu najbolju u 24. minuti iskoristio je Amil Dilberović.

Minimalna prednost gostiju na semaforu je stajala samo osam minuta. Za izjednačenje i ujedno konačan rezultat prvog poluvremena pobrinuo se Nikola Rodin. Do kraja utakmice, tačnije u 78. minuti Metalleghe BSI je ponovo poveo preko Amila Dilberovića, da bi u posljednjoj minuti Josip Rako s bijele tačke pogodio i postavio konačnih 2:2.

Neriješenim rezultatom okončan je i duel između Sloge i Jedinstva (0:0), dok je Bratstvo kao domaćin savladalo Radnički iz Lukavca sa visokih 3:0. Vodeći gol na stadionu "Luke" postigao je Edin Suša u 28. minuti, a u petoj minuti nastavka rezultat je povisio Ermin Huseinbašić. Strijelac za konačnih 3:0 bio je Husejn Poturalić.

Budućnost je lidersku poziciju preuzela trijumfom nad Bosnom. Izabranici Munevera Rizvića nad visočkim klubom slavili su s minimalnih 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Semir Aljukić u 35. minuti.

Ekrem Hodžić je svojim pogotkom donio Goraždu minimalnu pobjedu protiv Novog Travnika (1:0), a Orašje je istim rezultatom na domaćem terenu dobilo Rudar iz Kaknja. Strijelac za pobjedu bio je Antonio Vidović u 74. minuti.

Čapljina - Metalleghe BSI 2:2

Čapljina: Buntić, Jazvin, Raguž, Bratić, Rako, Zubac, Pecelj, Vladavić, Jelčić, Rodin, Isić.

Metalleghe BSI: Fejzić, Radulović, Bibić, Karađuz, Helvida, Marin, Dujaković, Dilberović, Rovčanin, Fejzić, Stakić.

Sloga - Jedinstvo 0:0

Sloga: Brkić, Senić, Šaravanja, Vasilj, Serdarević, Ramić, Stjepanović, Brajković, Kraljević, Pažin, Diabang.

Jedinstvo: Abdihodžić, Šehić, Šiljeg, Sinanović, Dizdarić, Mujagić, Milenković, Stepančev, Jasmin Abdihodžić, Marković.

Bratstvo - Radnički Lukavac 3:0

Bratstvo: Šabić, Pantić, Salkić, Kahrimanović, Šuša, Ikanović, Poturalić, Omić, Kadić, Mehanović, Huseinbašić.

Radnički: Nikolić, Terzić, Jogunčić, Konjhodžić, Kuduzović, Suljić, Mujagić, Mujkić, Junuzović, Dujković, Jahić.

Budućnost - Bosna Visoko 1:0

Budućnost: Mujkić, Đezić, Jaranović, Aljukić, Idrizović, Kovačević, Mahmutović, Demirović, Zulić, Džinić, Ibrić.

Bosna: Bekan, Frljak, Mujezinović, Krajišnik, Hodžić, Čulov, Čiva, Mujkić, Karavelić, Tahiri, Kamy Ntankeli Daniel.

Goražde - Novi Travnik 1:0

Goražde: Matović, Hodžić, Ferhatović, Midžić, Bešlija, Zeljković, Korjenić, Zejnilhodžić, Mirković, Knežević, Ćulov.

Novi Travnik: Kovač, Buljubašić, Silajdžija, Šafradin, Komšić, Hodžić, Rezdeušek, Gavrić, Duzan, Tabaković, Pavlović.

Orašje - Rudar 1:0

Orašje: Ivkić, Lugavić, Koprivica, Breškić, Brkić, Vidović, Marošević, Marković, Maskaljević, Prgić, Mujić.

Rudar: Hadžić, Sarvan, Čaluk, Hrustanović, Durmić, Prkić, Džafić, Gafurović, Topalović, Đuđo, Čizmić.