Rudaru tri boda u Srebreniku

Prva liga, FBiH, 12. kolo

Fudbaleri Rudara iz Kaknja savladali su na gostovanju u Srrebreniku Gradinu s 3:2 u susretu 12. kola Prve lige Federacije BiH.

Domaći su dobro otvorili meč, ali su na kraju doživjeli poraz. Salihbašić je nakon 10 minuta igre doveo Gradinu u vodstvo od 1:0, da bi gosti preko Kulovića u 45. minuti izjednačili na 1:1.

Nastavak susreta potpuno je pripao gostima iz Kaknja. Autogolom Moranjkića došli su do vodstva od 2:1 nakon 10-ak minuta igre u nastavku, da bi novim autogolom, ovog puta Muminovića Rudar poveo s 3:1

Gradina je u finišu preko Turbića došla do drugog gola. Pogodio je Turbić za konačnih 3:2.

Prva liga FBiH, 12. kolo:

Gradina - Rudar 2:3 (Salihbašić 10', Turbić 90' / Kulović 45', Moranjkić 55' ag, Muminović 57'ag),

Gradina: Zukić, Husić, Salihbašić, Andrić, Turbić, Šehrić, Vejzović, Selimović, Ibrić, Muminović, Moranjkić

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

Rudar: Hadžić, Kubat, Kulović, Prkić, Spahić, Dželo, Topalović, Spahić, Neimarlija, Gafurović, Merdić