Željo i Čelik ispali iz Kupa BiH
Kraj puta za Čelik

Već u šesnaestinifinala

Željezničar, Čelik, Posušje, Leotar i Laktaši ispali su iz fudbalskog Kupa Bosne i Hercegovine. Pomenuti premijerligaši zaustavljeni su već na prvoj „stepenici“ ove sezone, u danas odigranim utakmicama šesnaestinifinala.

Sedmi iz Druge lige iz F BiH izbacio Trebinjce

Najveće iznenađenje desilo se u Trebinju gdje je Leotar eliminisan od Radnika iz Lipnice, sedmoplasirane ekipe dosadašnjeg toka Druge lige Federacije BiH. Oni su poslije penala tim trenera Srđana Bajića pobjedili sa 3:5. Bruka za nekadašnjeg prvaka naše zemlje!

Sarajlije pale iz indirekta

Željezničar je pred 5.000 gledalaca na stadionu „Banja Ilidža“ nastavio sa blamažama. Ekipa, gotovo sigurno pa već smjenjenog trenera Sime Krunića izgubila je od novom premijerligaša Zvijezde, rezultatom 0:1. Gol za slavlje Gradačlija postigao je Vasilić u 86. minutu. Mulalić je vratio loptu do golmana Šehića koji je uhvatio, umjesto da je degažira, te je sudija Paradžić opravdano dosudio indirekt za domaće. Loptu je namjestio Brković, i nakon što je Ljubušak dao znak da se igra može nastaviti uposlio je Vasilića, ovaj spretno reagovao i sa tri, četiri metra loptu ubacio u gol. Ratko Ninković, trener Zvijezde tako je presudio svog nekadašnjem klubu čiji je bio trener prije dvije sezone, ali i koji je krajem devetestih godina prošlog vijeka doživio blistave igračke dane na „Grabvici“.

celik_slavijafoto: Dado RuvićTuga u Zenici, radost u Modriči

Čelik nije uspio protiv ove sezone sjajne Slavije. Nakon 2:2 pristupilo se izvođenju penala gdje su više koncetracije imali igrači lidera na premijerligaškoj tabeli, pa je na stadionu u Zenici tugovalo blizu 1.000 gledalaca. Modriča Maxima bila apsolutno bolja od Posušja i sa 4:1 ispratila ih kući, a najubjedljiviju pobjedu ostvario je Široki Brijeg. Tim trenera Ivana Katalinića totalno je razbio Odžak 102 i sa 9:0 furiozno se plasirao dalje.

Konačno pobjeda „rođenih“

Velež je konačno pobjedio. Iako su imali gol zaostatka tim trenera Avde Kalajdžića zbio je redove i u sudijskom vremenu došao do trijumfa od 2:1. Strijelac za „rođene“ zlatnog pogotka bio je Duraković. I njihovi sugrađani, koji su u pršloj sezoni osvojili Kup, fudbaleri Zrinjskog plasirali su se u osminu finala. Bili su bolji od Kozare iz Bosanske Gradiške sa 3:2.
Utakmica Borac – Orašje je u toku, a od 19:30 na tuzlanskom stadionu „Tušanj“ u derbiju šesnaestinefinala sastaju se Sloboda – Sarajevo.

U osmini finala su...

Plasman u osminu finala Kupa BiH do sada izborili su: Zvijezda (Gradačac), Velež, Zrinjski, Slavija, Modriča Maxima, Radnik (Bijeljina), Drina (Zvornik), Sutjeska (Foča), Široki Brijeg, Famos (Vojkovići), Olimpik (Sarajevo), Travnik, GOŠK (Gabela) i Radnik (Lipnica).
Žrijeb osmine finala održaće se u petak (26. septembra) u Sarajevu. Prve utakmice osmine finala igraju se su 1. oktobra. Revanš mečevi su 8. oktobra. sedam dana kasnije.

IZVJEŠTAJI:
Modriča Maxima – Posušje 4:1
1:0 Stokić (8), 2:0 Zafirović (17), 3:0 Zafirović (44), 4:0 Joksimović (55), 4:1 Galić (63).
MODRIČA – Stadion «Dr. Milan Jelić». Gledalaca: 500. Žuti kartoni: Savić, Vasiljević, Radulović /Modriča Maxima/, Stipić, Benić /Posušje/.
MODRIČA MAXIMA: Hadžiđulbić, Vasić, Matović, Vasiljević, Jolović, Ristanić, Savić /od 46. minuta Radulović/, Popović, Bojić, Zafirović /od 46. minuta Joksimović/, Stokić /od 46. minuta Lukić/. Trener: Mitar Lukić.
POSUŠJE: Baćak, Bago, Bakula, Benić, Karačić, Čuić /od 57. minuta Bandić/, Sakan, Daničić, Ljubić /od 59. minuta Galić/, Rezdeušek /od 55. minuta Budić/, Stipić 6. Trener: Boris Gavran.
Sudija: Edin Jakupović /Bihać/.

Čelik – Slavija 2:2 (penali 5:7)
0:1 Jamin (5), 1:1 Purić (23), 2:1 Jurčević (29), 2:2 Juvanović (42).
ZENICA - Stadion: «Bilino Polje». Gledalaca: 1.000. Žuti kartoni: Salčinović /Čelik/, Kosorić, Stanković /Slavija/.
ČELIK: Tripić, Udreša, Hasanović /od 46. minuta Pupčević -/, Jurčević, Purić /od 65. minuta Dilaver/, Salčinović, Hadžić, Šabić /od 90. minuta Osmanović/, Čolić, Gafurović, Marković. Trener Ivo Ištuk.
SLAVIJA: Dujković, Regoje, Jovanović, Benović, Kokot, Radonja /od 86. minuta Stanković/, Arsenijević, Lazić /od 63. minuta Spalević/, Jamina, Kosorić, L. Kutalija /od 82. minuta Todorović/. Trener: Zoran Erbez.
Sudija: Radislav Vukasović /Trebinje/.

Velež – Laktaši 2:1
0:1 Sančez (30), 1:1 Škaljić (39), 2:1 Duraković (90).
MOSTAR - Stadion «Vrapčići». Gledalaca: 500.
Žuti kartoni: Čajdin, Majkić, Milojević /Velež/, Ćorić, Rajić /Laktaši/.
VELEŽ: Efendić, S. Demić /od 74. minuta Delalić/, Milojević, Kadrić, Kazazić, R. Demić /od 58. minuta Jahović/, Čajdin, Rizvanović /od 69. minuta Duraković/, Majkić, Škaljić, Obad. Trener: Avdo Kalajdžić.
LAKTAŠI: Baša, Šarac, Milošević, Ćorić, Pereira /od 46. minuta Rajić/, Stjepanović, Subašić, Sančez, Stanojević /od 72. minuta Mujić/, Drljača, Hodžić. Trener: Slobodan Kustudić.
Sudija: Vladimir Dominković /Orašje/.

Zvijezda – Željezničar 1:0
1:0 Vasilić (86).
GRADAČAC - Stadion «Banja Ilidža». Gledalaca: 5.000. Žuti kartoni: Babić, Brković, Vasilić, Savić /Zvijezda/, Šimić, Bučan, Rovčanin /Željezničar/
ZVIJEZDA: Karić, Brković, Vasilić, Jusić, Babić, Savić, Kodro /od 46. minuta Huseinbašić/, Delić, Alimanović, Ćorić /od 67. minuta Pjanić/, Hamzić /od 76. minuta Matić/. Trener: Ratko Ninković.
ŽELJEZNIČAR: Šehić, Bajić, Cocalić, Mulalić, Sadiković, Bekrić, Muharemović, Šimić, Jamak /od 90. minuta Dudić/, Bučan /od 78. minuta Stanić/, Rovčanin /od 76. minuta Radovanović/. Trener: Simo Krunić.
Sudija: Goran Paradžik /Ljubuški/.

Zrinjski – Kozara 3:2
1:0 Kordić (17), 1:1 Đorić (18), 2:1 Zadro (57), 3:1 Stojanović (67), 3:2 Raca (88).
MOSTAR - Stadion «Pod Bijelim brijegom» u Mostaru. Gledalaca: 300. Žuti kartoni: Žuržinov, Serdarušić /Zrinjski/, Gigović, Đorić /Kozara/.
ZRINJSKI: Melher, Šunjić, Nikolić, Serdarušić, Musa /od 70. minuta Aničić/, Žuržinov, Ivanković, Sušić /od 46. minuta Zadro/, Stojanović, Žižović, Kordić /od 62. minuta Vuković/. Trener: Dragan Jović
KOZARA: Filipović, Kovačević /od 70. minuta Devušić/, Despotović, Gigović, Stančić, Raca, Studen, Mitić, Đorić /od 52. minuta Kojić/, Vujić, Kušljić. Trener: Miloš Pojić.
Sudija: Danijel Pajić /Bijeljina/.

1:0 Aleksandre (19), 2:0 Zelenika (20), 3:0 Bubalo (26. - penal), 4:0 Zovko (32), 5:0 Šakić 33, 6:0 Barišić (36), 7:0 Brekalo (47), 8:0 Zelenika (59), 9:0 Vagner (67).
ŠIROKI BRIJEG - Stadion: «Pecara». Gledalaca: 500. Žuti kartoni: Vidović, Vidaković /Odžak/.
ŠIROKI BRIJEG: Marić, Dal. Kožul, Topić, Granić /od 46. minuta Bekalo/, Barišić, Marciano, Zelenika, Šakić, Aleksandre /od 62. minuta Prlić/, Bubalo /od 46. Vagner/, Zovko. Trener: Ivan Katalinić.
ODŽAK 102
: Kulaglić /od 64. minuta Babić/, Vidović, Čulap, Vidaković, Petrić /od 11. minuta Karalić/, Hadžiomerović, Agapić, Stojanović, Karlović, Pranjić, Barukčić /od 84. Stanić/. Trener: Marko Lukač.
Sudija: Predrag Stankić /Bijeljina/.