Građanski trijumfovao u Višegradu

Liga 12

Košarkaši Građanskog trijumfovali su u gostima kod Varde sa 63:53 u susretu 14. kola Lige 12 košarkaškog prvenstva BiH.

Građanski je u Višegradu upisao osmu pobjedu u sezoni i priključio se ekipama na vrhu, dok je Varda doživjela 10. poraz i ostaje na devetoj poziciji sa omjerom 4-10.

Prva četvrtina ovog meča završena je rezultatom 18:18, a gosti su imali poen prednosti na poluvremenu (39:38).

U trećoj dionici se domaćin raspao, pa je ubacio svega pet poena (5:16) i to je bila odlučujuća dionica, pa je na kraju Građanski slavio sa 63:53.

Boljkovac je sa 16 poena vodio goste do pobjede, dok je Erkić ubacio 14. U sastavu Varde je jedini sa dvocifrenim brojem poena meč završio Janković.