Kakanj bolji od Građanskog, Mladost slavila u Hadžićima

Liga 10, 4. kolo

S. Mlaćo

Košarkaši Kaknja savladali su Građanski u okviru 4. kola Lige 10 rezultatom 84:74 (23:19, 28:16, 16:17, 17:22).

Izabranici Josipa Pandže upisali su tako drugu pobjedu u dosadašnjem dijelu sezone, a presudne su bile prve dvije četvrtine, te se na pauzu otišlo na plus 16 za domaće (51:25).

Gosti se nisu predavali, a četiri minuta prije kraja bio je 73:65. Domaći se ipak bude i prave seriju od 7:0 što im je na kraju bilo dovoljno za pobjedu.

Kod Kaknja Obrad Tomić je postigao 19 poena, a Željko Palavra je dodao 17. U redovima Građanskog Danilo Negovanović je postigao 16, a pratili su ga Slaven Svitlica sa 14, te iskusni Dragimir Marojević sa 12 postignutih poena.

U još jednom veoma zanimljivom duelu Bošnjak je na svom parketu poražen od Mladosti iz Mrkonjić Grada. Gosti su slavili sa 80:72 (20:19, 15:21, 19:12, 26:20) te upisali treću pobjedu u ovoj sezoni i izbili na prvo mjesto Lige 10.

Gosti su od početka igrali mnogo bolje od domaćih, bili veoma efikasni, a presudile su posljednje dvije četvrtine u kojima je Mladost pokazala bolju fizičku spremu te su Mrkonjićani pravi hit prvenstva.

Nezaustavljiv je za domaće bio Crnogorac Filip Patković sa 23 poena, te Bojan Stanojević sa 18. U redovima tima iz Hadžića bolji od ostalih bio je Amir Dovadžija sa 18 poena, a Aldin Kadić je dodao 14.