Borac poražen od Mladosti, Kljajić rekao zbogom

Prva utakmica play-offa

D. Vejo

Odbojkaši banjalučkog Borca poraženi su večeras u prvoj utakmici play-offa Premijer lige BiH od lidera i aktuelnog šampiona ekipe Mladosti iz Brčkog rezultatom 0:3, po setovima je bilo 19:25, 14:25 i 21:25.

Prvi set pripao je Brčacima. Isti otvaraju serijom od 0:4. Međutim, Banjalučani se uzvraćaju sa 3:0 te tako dolaze na poen zaostatka koji je na snazi bio sve do rezultata 13:14 kada gosti prebacuju u veću brzinu.

Do kraja prvog seta crveno-plavima dozvoljavaju još šest poena, pa tako isti završava rezultatom 19:25.

Drugi period donio je potpunu dominaciju lidera prvenstva. Odbojkaši Mladosti pokazali su snagu pa tako drugu dionicu rješavaju u svoju korist (14:25) i mirno ulaze u završnicu meča.

Tim iz Brčkog usporio je tempo, što su izabranici Miše Marjanovića iskoristili u trećem setu. Vodstvo je banjalučki sastav imao sve do rezultata 12:9, kada Mladost kreće dosta ofanzivno te sa četiri poena prednosti set mirno privodi kraju te tako dobija prvu utakmicu play-offa.

Bitno je istaknuti da je Marko Kljajić posljednji put nosio dres banjalučkog tima, s obzirom da zbog privatnih obaveza više ne može da se bavi onim što je godinama obožavao, odbojkom.

Borac: Ilić, Kljajić, A. Popović, Džombić, Jović, Radonić, N. Popović, Kojadinović, Vranješ, Kovačević.

Mladost: Čolo, Janjić, Popović, Glišić, Keserović, Zimonjić, Bojić, Ćendić, Lukić.