Čelik u finišu slomio otpor Dervente

Premijer liga BiH, 12. kolo

D. Kurbegović

Rukometaši Čelika upisali su novu pobjedu u okviru Premijer lige BiH. Nakon velike borbe zenički rukometaši slavili su sa 36:32 protiv Dervente.

Nije sve išlo kako treba po domaći tim jer su gosti imali vodstvo sve do 23. minute susreta, a potom su se od 40. minute utakmice ekipe smjenjivale u vodstvu.

Na krilima sjajnog Kadića Čelik u 55. minuti odlazi na četiri gola razlike (33:29), a do kraja su Zeničani iskusnom igrom održali prednost za pobjedu od 36:32 kojom su zadržali prvu poziciju u prvenstvu.

Kod domaćina najbolji na terenu je bio Kadić s deset postignutih golova, dok je Begagić dao osam, a golman Starčević upisao 15 odbrana. Najbolji u redovima Dervente bili su Marčeta sa sedam i Pekić sa šest pogodaka.