CSKA razbio Kuban, ostali moskovski klubovi neuspješni

Ruska Premier liga

Dinamo je u Moskvi poražen, dok je CSKA uspješno aspolvirao gostovanje kod Kubana u Krasnodaru.

Trećeplasirani CSKA u Krasnodaru je razbio domaći Kuban rezultatom 4:0. Sve je bilo gotovo za 45 minuta. Zuber i Doumbia (penal) su tresli domaću mrežu u tom periodu, a kod domaćih je direktan crveni dobio Bugaev.

Treći pogodak za goste iz Moskve postigao je Bazelyuk u petoj minuti drugog dijela. U 67. minuti precizan je bio i Tošić. CSKA ostaje na trećem mjestu s 52 boda, dok drugoplasirani Lokomotiv ima tri boda više, a vodeći Zenit četiri boda više.

Četvrtoplasirani Dinamo doživio je šesti poraz i to na svom terenu od Krasnodara. Kokorin je u 27. pogodio za 1:0, ali domaće je poremetilo isključenje Kozlova u 48. minuti. Širokov i Laborde režiraju preokret gostiju (2:1), a ovaj potonji dobiva crveni karton u završnici utakmice.

Rubin Kazan je s 2:1 savladao Spartak iz Moske. Dević i Prudnikov su pogađali za domaće, Movsisyan za goste. Spartaku visi i peto mjesto, te bilo kakav izlazak na evropsku scenu.