Domaće pobjede Genta, Lokerena i Club Brugea

Pro liga Belgije

Teme:

U nedjelju su odigrane tri utakmice drugog kola Pro lige Belgije.

U sva tri susreta slavile su domaće momčadi. Club Brugge je golom Refaelova iz 42. minute savladao Lierse i stigao do druge pobjede.

Pogocima Dutre iz prve i 67. minute Lokeren je savladao Waregem, što je za domaće bila prva pobjeda u ovoj sezoni. Verboom je postigao utješni gol za goste.

Gent je bez Nermina Zolotića, na svom terenu, savladao Mechelen s 3:1. Depoitre je bio dvostruki strijelac, jednom je pogodio i Raman, a na drugoj strani precizan s bijele tačke bio je Kosanović.