Drinkwater postigao gol za pamćenje

Šta se desilo Leicesteru?

E. Čaušević

Fudbaleri Leicestera trenutno igraju derbi 26. kola Premiershipa na domaćem terenu protiv Liverpoola.

Protekla sedmica za aktuelnog prvaka Engleske bila je veoma turbulentna jer je otkaz dobio Claudio Ranieri. Ipak, čini se da je to dalo samo dodatni motiv igračima ove ekipe koji su odigrali sjajno prvo poluvrijeme protiv Redsa.

Domaći tim u vodstvo je stigao u 28. minuti utakmice kada je mrežu Liverpoola zatresao Vardy, a samo desetak minuta kasnije bilo je 2:0. Ovaj put strijelac je bio Drinkwater koji je postigao fenomenalan gol.