Kamerun preko Gane do finala protiv Egipta

Afrički kup nacija

Fudbaleri Kameruna plasirali su se u veliko finale Afričkog kupa nacija nakon pobjede protiv Gane u polufinalu sa 2:0.

Kao što smo to i navikli od ovogodišnjeg Kupa nacija, igralo se veoma tvrdo bez mnogo šansi na obje strane. Prvo poluvrijeme okončano je bez golova.

Ipak, u nastavku meča gledatelji su vidjeli dva gola i to oba u mreži Gane. Strijelac za vodstvo Kameruna je bio Ngadeu-Ngadjui u 72. minuti. Gana je učinila sve do kraja meča da stigne do izjednačenja, ali u sudijskoj nadoknadi su primili još jedan gol i to od Bassogoga u 93. minuti.

Kamerun će u velikom finalu igrati protiv Egipta koji je jučer izbacio Burkinu Faso u polufinalu.