Na Veledromeu pao i Lille

Novi trijumf vodećeg Marseillea

U susretu 19. kola francuske Ligue 1 Marseille je savladao Lille rezultatom 2:1.

Marseille se današnjom pobjedom, trinaestom u sezoni, učvrstio na prvoj poziciji, sa tri boda ispred PSG-a.

Iako PSG i dalje ima najveće šanse za naslov, Marseille ne popušta. Na Veledromeu je domaći tim slavio osam pobjeda u devet utakmica.

Autogolom Rouxa je u Marseille stigao danas do vodstva protiv Lillea u 34. minuti. Sredinom drugog dijela gosti su izjednačili, strijelac je bio Gueye.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Osam minuta kasnije, Marseille opet vodi, a ovaj put je Batshuayi bio strijelac. Lille više nije uspio da se vrati i da izbjegne sedmi poraz.