Sessegnon obilježio deveto kolo francuske Lige 1

Fantastičan pogodak fudbalera Montpelliera

Montpellier je danas na svom terenu savladao Nicu rezultatom 2:0, a najljepši trenutak meča je sigurno bio spektakularan gol Stephanea Sessegnona.

Upravo je Sessegnon svojim prvim golom u sezoni doveo Montpellier u vodstvo u 55. minuti. A pogodak iskusnog ofanzivca će sigurno biti u konkurenciji za gol kola u Ligi 1.

Ovaj bivši fudbaler PSG-a, Sunderlanda i West Bromwicha je primio loptu, povukao naprijed, a zatim, sa 20-ak metara, i uputio pravi bombu prema golu Nice.

Lopta je imala takvu putanju da je potpuno prevarila golmana Nice Cardinalea, koji se nije uspio ni pomjeriti.

Do kraja susreta je Montpellier uspio doći i do drugog gola i to preko Mbenze u 74. minuti.