Sessegnon obilježio deveto kolo francuske Lige 1

Fantastičan pogodak fudbalera Montpelliera

Montpellier je danas na svom terenu savladao Nicu rezultatom 2:0, a najljepši trenutak meča je sigurno bio spektakularan gol Stephanea Sessegnona.

Upravo je Sessegnon svojim prvim golom u sezoni doveo Montpellier u vodstvo u 55. minuti. A pogodak iskusnog ofanzivca će sigurno biti u konkurenciji za gol kola u Ligi 1.

Ovaj bivši fudbaler PSG-a, Sunderlanda i West Bromwicha je primio loptu, povukao naprijed, a zatim, sa 20-ak metara, i uputio pravi bombu prema golu Nice.

Lopta je imala takvu putanju da je potpuno prevarila golmana Nice Cardinalea, koji se nije uspio ni pomjeriti.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Do kraja susreta je Montpellier uspio doći i do drugog gola i to preko Mbenze u 74. minuti.