Stuttgartu sve teže, Ibišević se vratio

Bundesliga, 18. kolo

Ovog vikenda nastavila se njemačka Bundesliga. U subotu od 15:30 sati odigrano je pet susreta.

Freiburg je bez Mensura Mujdže ugostio i savladao Frankfurt s 4:1, a trostruki strijelac za domaće bio je Petersen.  Prethodno je Darida postigao gol iz penala u 61. minuti za 1:1, a gosti su vodili prve minute pošto je Russ zatresao domaću mrežu. Konačnih 4:1 postavio je Petersen u 88. minuti.

Freiburgu je ovo treći trijumf i pobjegao je s petnaestog mjesta, pa sada zauzima 13. mjesto sa 18 bodova, dok je Frankfurt deveti sa 23 boda.

Koeln je u Hamburgu, golovima Rissea iz 62. i 78. minute, savladao domaći HSV, dok je Hoger u 32. minuti postigao jedini gol na susretu Schalkea i Hannovera. Tim iz Gelsenkirchena je ovom pobjedom došao na četvrto mjesto sa 30 bodova.

Mario Vrančić je igrao od 53. minute u teškom gostujućem porazu Paderborna od Mainza (5:0). Malli (2), De Blasis, Allagoui i Geis su bili strijelci za domaće.

Herrmann je donio tri boda Borussiji M’gladbach na gostovonju u Stuttgartu. Švabe ostaju u opasnoj zoni, na pretposljednjem mjestu sa samo 17 bodova. Bh. reprezentativac Vedad Ibišević je u 69. minuti ušao u igru, te se vratio nakon višemjesečnog odsustva zbog povrede.