Gacko u derbiju bolje od Kule, Jedinstvo 15 od 15
Sloboda nakon pet setova savladala Slaviju

Premijer liga BiH, 15. kolo

Ovoga vikenda na rasporedu su bile utakmice 15. kola Premijer lige BiH u odbojci za žene.

Pretposljednja Modriča došla je do važne pobjede u borbi za opstanak, a odbojkašice iz Modriče slavile su na gostovanju kod Jahorine sa maksimalnih 3:0. Tek u drugom setu domaći tim uspio je pružiti nešto bolji otpor razigranim gošćama, a na kraju rezultat je ipak glasio 25:23 u korist Modriče.

Zanimljivu utakmicu odigrala su i dva tima koja su u ovu sezonu ušla kao novajlije u Premijer ligi BiH. U Tuzli je nakon pet setova Sloboda-Tuzlafarm sa 3:2 savladala ekipu Slavije iz Istočnog Sarajeva. Gostujući tim nije na pravi način znao iskoristiti prednost od 2:1 u setovima, pa su i preostala dva domaće odbojkašice ubjedljivom igrom stigle do zaslužene pobjede.

Borba za opstanak biće neizvjesna do samo kraja, a gostujuća pobjeda odbojkašica Radnika u Bihaću od 3:2 svakako je dobar zalog za preostali dio šampionata u kojem ekipa iz Bijeljine želi ostati u društvu najboljih.

Aktuelni šampion Jedinstvo nije imalo većih problema u duelu sa ekipom HE na Drini koju su Brčanke savladale sa maksimalnih 3:0, za svoju 15. ovosezonsku pobjedu. Istim rezultatom slavilo je i Gacko u derbiju ovoga kola na gostovanju kod Kule iz Gradačca. Derbi između drugoplasiranog i trećeplasiranog tima ponio je epitet derbija samo zbog pozicija koje dvije ekipe zauzimaju na tabeli, jer domaće igračice nisu prikazale puno toga, a tek su u prvom setu u kojem je rezultat glasio 25:22 pružile pravi otpor gošćama iz Gacka.