Đoković lagano protiv Pavlašeka

Lagana pobjeda

Drugi teniser svijeta Novak Đoković lagano se plasirao u 3. kolo na Wimbledonu. Srbijanski teniser je lagano pobijedio 136. igrača svijeta Adama Pavlašeka iz Češke sa 3:0, po setovima 6:2, 6:2 i 6:1.

Nije češki teniser imao nikakve šanse protiv raspoloženog Đokovića, koji je apsolutno dominirao u ovom meču.

Od samog početka je Nole nametnuo svoj ritam igre. Prvi set je riješio sa 6:2 za 31 minut, da bi i u preostala dva seta Pavlašek bio posve nemoćan.

Do kraja meča je Đoković protivniku prepustio još svega tri gema i na kraju je došao do uvjerljive pobjede.

U narednom kolu Novak će igrati protiv pobjednika meča Gulbis - Del Potro.