Wimbledon: Šetkićev put rano završen

Prvo kolo kvalifikacija za Wimbledon

D. Rakanović

Bosanskohercegovački teniser Aldin Šetkić ispao je u prvom kolu kvalifikacija za Wimbledon.

Šetkić je danas izgubio od italijanskog tenisera Andreu Arnaboldija sa 6:4, 3:6, 4:6.

U prvom setu Šetkića je služio servis, te protivniku nije pružio niti jedne šanse za brejk, dok je on u sedmom gemu oduzeo servis Arnaboldiju što je bilo dovoljno za 6:4 i vodstvo u setovima.

Šetkić već na startu drugog seta pravi brejk i osvaja svoja dva servisa te stiže do prednosti od 3:1. Međutim od tog momenta Arnaboldi je zaigrao mnogo bolje i osvojio četiri vezana gema te izjednačio u setovima.

U odlučujućem setu Arnaboldi pravi krucijalni brejk u trećem gemu i na kraju slavi sa 6:4.

Arnaboldi će u drugom kolu kvalifikacija igrati protiv pobjednika duela Lacko - Moriya.

Glavni žrijeb trećeg Grand Slama sezone počinje 2. jula.