Druga pobjeda u karijeri Kamila Stocha
Stoch je iskoristio svoju priliku

Poljak slavio u Italiji

M. Maksimović

Poljak Kamil Stoch pobjednik je takmičenja Svjetskog kupa u skijaškim skokovima u Val di Fiemmeu u Italiji.Stoch je slavio sa skokovima od 125,5 i 131,5 metara, odnosno s 258,5 osvojenih bodova

Drugo mjesto osvojio je Austrijanac Gregor Schlierenzauer, koji je skupio samo 1,6 bodova manje (126/130), dok je najnižoj stepenici pobjedničkog postolja završio Norvežanin Anders Bardal s 248,6 bodova (123,5/128).

U prvoj seriji najbolji je bio Andreas Wank, Nijemac koji je skočio 129 metara, tri metra duže od
Gregora Schlierenzauera, dok je Kamil Stoch imao skok od 125.5 metara. Anders Bardal je bio peti, Björn Einar Romören četvrti.

U drugoj seriji se na četvrto mjesto probio Richard Freitag, koji je popravio svoj skok za sedam metara.Bardal je također napravio pomak, Schlierenzauer je ostao na drugom mjestu iako je također popravio svoj skok za četiri metra. Međutim Stoch je nakon najdužeg skoka od 131.5 metra osigurao postolje, ali je morao pričekati još jedan nastup Andreasa Wanka koji je totalno podbacio, sa 122 metara je završio tek na devetom mjestu.