Zrinjski u sudijskoj nadoknadi savladao Željezničar

Plemići se namučili, ali osvojili tri boda

Samir Mlaćo, foto: Admin Čaušević

U posljednjem meču osmog kola Premijer lige naše zemlje snage su odmjerili Zrinjski i Željezničar. Završilo je 2:1 pogotkom Plemića u sudijskoj nadoknadi, ali potpuno zasluženo jer su stvorili veliki broj prilika.

Prvi su zaprijetili domaći i to preko Jakovljevića, ali izblokiran je. U 11. minuti prijeti i Kiš, ali ide to u korner.

Željezničar je prvi zaprijetio preko Allysona, no izblokiran je. Jukić u 17. minuti šutira, Muftić brani. U 24. minuti velika šansa za Zrinjski, Cocalić izbija gotovo sa linije.

U 26. ponovo agilni Allyson je šutirao sa 25 metara, Marić brani. Pet minuta kasnije poveo je Željezničar. Mekić ubacuje, Jašarević glavom šutira, lopta od stativa završila iza leđa golmana Zrinjskog Marića.

Zrinjski je tada silovito krenuo i Plavi sa Grbavice su imali dosta sreće. Prijetili su Čamadžija, Jakovljević i Bilbija, a zatim Kiš pogađa prečku gola Željezničara.

U nastavku isto stanje. Zrinjski je napadao, stvarao prilike, te tražio što prije izjednačujući pogodak.

Nermin Bašić je vrlo rano izvršio tri izmjene i očigledno pokušao da pokrene ekipi koja nije trkački mogla ni približno odgovoriti Zrinjskom.

U 64. minuti nova stativa za Zrinjski. Jukić je ubacio, Bilbija sa par metara pogađa stativu. Jašarević čisti i izbija u korner.

U 70. minuti nova velika šansa. Ubačaj sa strane, Bilbija neometan šutira glavom, Muftić sjajno brani i ostalo je 1:0 za goste.

Željezničar u tim momentima skoro i da nije mogao do lopte, to je bilo tek kratko, a Nermin Bašić je ubacio i Aleksandra Kosorića, dok je na klupu poslao večeras najofanzivnijeg igrača Brazilca Allysona.

Nova šansa za Zrinjski viđena je u 77. minuti. Jakovljević je ostao sam, šutirao, ali ni on nije bio precizan.

Par minuta kasnije Jakovljević je pogodio za 1:1 i zanimljiva otrčao da slavi kod klupe Željezničara.

Uzvratio je Željezničar preko Jašarevića koji je na jedan ubačaj sa strane šutirao glavom, ali nije bio precizan kao u 31. minuti.

U sudijskoj nadoknadi Bilbija za Mišića, a ovaj matira golmana Muftića za veliko slavlje domaćih navijača.

U narednom Zrinjski gostuje Igmanu u Konjic, dok Željezničar dočekuje Široki Brijeg.