Ludnica u Prijedoru, Leotar u posljednjim minutama do dva pogotka i pobjede

Domaći su imali vodstvo, no sve prokockali

S. Mlaćo
Prvi susret današnjeg programa 21. kola Premijer lige odigrali su danas u Prijedoru Rudar i Leotar.

U derbiju začelja domaći su vodili 1:0 do pred sami kraj kada Leotar stiže do izjednačenja, a zatim i do pobjede 2:1.

Rudar je bolje otvorio meč, prijetio, a vrijedi izdvojiti pokušaj Kulenovića koji je zaustavio golman Leotara. Uzvratio je Leotar nakon ubačaja Arežine, no Pekija čisti u zadnji čas.

U 38. minuti slavlje domaćih navijača. Amoah ostavlja za Mandića koji je natrčao i rutinski pogodio mrežu gostiju. Bio je to konačan rezultat prvog dijela.

U nastavku oprezna igra, Rudar je kontrolisao meč, no pred sami kraj nakon velike gužve neko od Trebinjaca skreće loptu u mrežu za 1:1. Odmah u narednom napadu potpuni preokret i pobjeda gostiju 2:1 pogotkom Chichbe.

Leotar sada ima 19 bodova, a Rudar je ostao na 16.