
Na 608 mečeva zabio je 451 gol
"Da igram danas vrijedio bih 200 milona, drogirao sam se, koristio kokain, pao u depresiju..."
Dosta je fudbalera koji tokom ili poslije karijere završe u paklu droge i zbog toga se kaju. To je slučaj i sa čovjekom koji je bez dileme bio jedan od najboljih napadača svoje generacije.
U njegovo vrijeme konkurencija je bila toliko žestoka da nije dobio priliku igrati za reprezentaciju bez obzira što je žario i palio Evropom.
Krajem 90-ih i početkom 2000-ih godina oči ljubitelja fudbala su uglavnom bile uprte u Ronalda, Andriya Shevchenka, Gabriela Batistutu, Raula Gonzaleza, Rivalda, Alana Shearera, međutim ništa slabiji od njih nije bio ni Mario Jardel.

Na drogu potrošio 100 miliona, sedmično spavao sa šest žena: Sve bi dao za noć sa jednom damom
Na 608 utakmica u karijeri je zabio 451 gol, dakle 0.74 golova po meču. I više nego impresivan podatak. U dva navrata je osvojio i Zlatnu kopačku kao najbolji strijelac Evrope.
"Da igram danas vrijedio bih između 150 i 200 miliona eura", rekao je Brazilac o sebi prije nekoliko godina i svi koji ga se sjećaju reći će da nije pogriješio.
Oglasi
Vrlo vjerovatno ne postoji fudbaler koji je tako dobro glavom igrao kao bivši napadač Porta, Galatasayara, Boltona i Gremija.
U karijeri je osvojio 23 trofeja uključujući Copa Libertadores sa Gremiom i evropski Superkup sa Galasarayem. Zbog žestoke konkurencije za Brazil je skupio svega 10 nastupa.

Ipak, nakon okončane karijere zavšio je u paklu droge, pao je u depresiju i dugo vremena je bio u očajnom stanju.
"Drogirao sam se, koristio kokain i pao sam u depresiju. Slučajno sam ušao u svijet droge", kazao je Jardel te nastavio:
"Kada postaneš uspješan fudbaler mnogo je zamki, lažnih prijateljstava i znatiželje. Neki ljudi su mi ponudili drogu i ja sam počeo da je redovno konzumiram."
Oglasi
Jardel je završio u teškoj situaciju, a prošle godine je čak učestvovao u reality programu Veliki brat u realizaciji jedne portugalske televizije.
Kada je izašao iz kuće rekli su mu da mu je majka preminula i u tom trenutku se slomio pred kamerama i počeo plakati kao malo dijete.

"Više sam potrošio na žene nego na kokain, znam da nikad ne bi bile sa mnom, zato sam ih kupovao"
Čini se da je pakao droge iza njega, barem tako pokazuju njegove objave na Instagramu gdje uživa s svojim prijateljima. Sredinom septembra je proslavio svoj 50. rođendan.
Promo

Reprezentativke podržale kampanju „16 dana aktivizma“
Stop nasilju nad ženama: Mozzart i košarkašice BiH poslali važnu poruku

Košarkaška ponuda koja obara s nogu:
Kladi se na to koliko će neki igrač pogoditi trojki na meču i profitiraj
Top Komentari
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.