Borac po teškom terenu zasluženo savladao Posušje i dodatno osnažio mjesto na prvoj poziciji
Borac slavio na Mokrom Docu i još jednom zapečatio titulu jesenjeg prvaka Bosne i Hercegovine.

Slijedi zimska pauza

Eldar Ganibegović, foto: K. Dedić

Odigrana je prva utakmica 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, posljednjeg u jesenjem dijelu sezone. Borac je s 0:2 na gostovanju slavio kod Posušja.

Utakmica na Mokrom Docu igrana je u jako lošim uslovima. Puhao je jak vjetar, a o lošem terenu ne treba mnogo trošiti riječi.

Bez obzira na to, samo pet minuta je trebalo gostima iz Banja Luke da dođu do vodstva. Blagaić je ostavio povratnu za Jurilja koji sa nekih 16 metara pogađa za 0:1.

4 golova

Mogao je Borac do 2:0 u 21. minuti. Fićović je dobro šutirao ali brani Galić.

Igrala se 23. minuta kada je viđena dobra šansa za domaće. Kamenar je centrirao iz kornera, Lučić pokušao s nekoliko metara, ali lopta ide pored gola.

Kontra Borca u 30. minuti, Jurilj je izašao sam pred Galića ali pobjegla mu je lopta u presudnom momentu.

Samo dvije minute kasnije golman Posušja je dobio jedan udarac i morao je napustiti igru, pa je šansu među stativama dobio Kolić.

Mnogo prekida u prvih 15 minuta nastavka, igralo se uglavnom na sredini terena uz nekoliko ne tako značajnih pokušaja.

Dobra prilika za Jurilja koji šutira sa 16 metara u 65. minuti, lopta ide preko gola domaće ekipe.

Četiri minute kasnije je s 10-ak metara dobru šansu zapucao Lukić.

Igrala se 75. minuta kada je postavljen konačan rezultat. Lukić je uposlio Kvržića koji sjajno pogađa sa 16 metara.

6 golova

Kod domaćih je najagilniji tokom cijele utakmice bio Brazilac Erick koji je nekoliko puta pokušavao, no mreža Borca ostala je netaknuta.

Tako je Borac osvojio 45. bod ove sezone i na vrhu će čekati nastavak i proljetni dio, dok je Posušje ostalo na sedmom mjestu s 20 bodova i do kraja ih može stići GOŠK, a prestići Željezničar i Igman.

Liga se nastavlja sredinom februara kada će u 19. kolu Borac biti domaćin Tuzla Cityju, a Posušje će dočekati fenjeraša Zvijezdu 09.

Premijer liga Bosne i Hercegovine, 18. kolo:

Posušje - Borac 0:2 (Jurilj 5', Kvržić 75')

HŠK Posušje: Galić, Babić, Begić (K), Boban, Erick, Kamenar, Lučić, Maglica, Mandić, Marić, Vrgoč.

FK Borac: Stjepanović, Blagaić, Čavić, Čelić, Fićović, Grahovac (K), Herrera, Jokić, Jurilj, Kvržić, Lukić.

Zaprati FK Borac, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
FK Borac Moje Teme

Zax
Borac jak ko crna zemlja.Odgovoran sportski sektor,dobra klupa odlicna skauting sluzba je dovela do toga da je Borac miljama ispred ostalih.Domacinsko vodjenje kluba uz podrsku gradake uprave doveli su Borca to jednog ozbiljnog kluba na ovim prostorima.Svaka cast za gospodina Tegeltiju vidi se da ima viziju za velike rezultate