Zvijezda 09 pala "bez ispaljenog metka" na gostovanju kod Posušja
Posušje s 2:0 slavilo protiv Zvijezde 09.

Pobjeda domaće ekipe

Eldar Ganibegović

U okviru 19. kola Wwin lige BiH Posušje je danas s 2:0 slavilo protiv Zvijezde 09.

Prvo veće uzbuđenje tek u 27. minuti. Šutira Erick, domaći traže penal, odnosno igranje rukom, ali Gigović se nije oglasio.

Samo minut kasnije Posušje je povelo. Luka Lučić trese mrežu gostiju. Lijepa lopta Ericka, Lučić lobuje golmana Zvijezde 09 iz teške pozicije i to je 1:0.

Vrgoč šutira u 45. minuti, Maksimović brani sa gol linije, velika je to bila šansa za domaće.

U 56. minuti preko Karaklajića prijete i gosti, ali to je bilo skoro sve što su uradili danas.

Sve je bilo gotovo u 87. minuti kada Boban pogađa za 2:0. Raca je ušao i odmah pogriješio, a domaći to kaznili. Iskusni Boban lobuje golmana Damjanovića.

Pred kraj utakmice je penal tražio i gostujući tim još pri rezultatu 1:0, no ni tada se sudije nisu oglasile.

Nakon ove utakmice Zvijezda 09 ostaje prikovana za dno tabele s 11 bodova, dok je Posušje sedmo s 23 i napravilo je veliki korak ka ostanku u ligi.

Naredno kolo Zvijezdi 09 donosi težak ispit i domaći meč protiv Sarajeva, dok će Posušje u goste kod Tuzla Cityja.