Na Pecari sreća i zadovoljstvo: Kpan, Ćavar i društvo gaze sve pred sobom

GOŠK nije mogao do bodova

Samir Mlaćo

Široki Brijeg je nastavio sa kvalitetnim partijama u novoj sezoni Premijer lige.

Širokobriježani su večeras na Pecari savladali NK GOŠK 2:0.

Domaći su bolje otvorili meč, a udarac Mamića brani golman Bobić. Nakon toga su probali Pranjić i Chinedu, ali mreže su mirovale.

GOŠK je nakon toga uzvratio. Mandić je dobro prošao i centrirao, no odbrana domaćih interveniše ispred Gogića. U 29. minuti zatresla se mreža gostiju iz Gabele.

Chinedu je šutirao, Bobić odbranio, no na odbijanac natrčava Mamić i pogađa za 1:0.

Bio je to konačan rezultat prvog poluvremena.

GOŠK je dobro otvorio drugi dio, zaprijetili su Tabak i Musulin, no nisu Gabeljani mogli do gola.

Jesu zato domaći par minuta kasnije. Irfan Peljto je pokazao na bijelu tačku, a Ćavar bio siguran za 2:0.

U 75. minuti Musulin šutira, stativa spašava Široki Brijeg.

Na kraju je ostalo 2:0, a GOŠK nije iskoristio jedanaesterac. Mihaljević je pogodio prečku.

Široki Brijeg nakon četiri utakmice ima deset bodova i lider je na tabeli Premijer lige. GOŠK ima tek četiri boda i jasno je da će Gabeljani voditi bitku za opstanak.

U narednom kolu Široki gostuje aktuelnom prvaku Zrinjskom, dok GOŠK dočekuje FK Sarajevo.

Premijer liga BiH, 5. kolo:

NK Široki Brijeg - NK GOŠK 2:0

NK Široki Brijeg: T.A. Tomić, Pranjić, Šaravanja, Musa, Kuprešak, Capan, Mamić, Ćavar, Kpan, Chinedu i Lukić.

NK GOŠK: Bobić, Čoko, Šuta, Radenović, Skorup, Gogić, Nižić, Janković, Musulin, Šero, Mandić.

Zaprati NK Široki Brijeg, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: