Čudesna noć Cristiana Ronalda: Hat-trick neuništivog majstora za veliku pobjedu Uniteda
Foto - EPA

Trijumf protiv Tottenhama

Manchester United je u derbiju 29. kola engleskog Premiershipa savladao Tottenham na Old Traffordu rezultatom 3:2.

Bila je ovo noć nevjerovatnog Cristiana Ronalda koji je zabio hat-trick i donio je veliku pobjedu Crvenim đavolima protiv direktnog rivala za plasman u Ligu prvaka.

United dobro ulazi u meč. Cristiano je u 12. minuti spektakularno pogodio s 30-ak metara za prednost od 1:0.

Spursi su vratili u 35. minuti meča. Dosuđen je penal, a Harry Kane zabija za 1:1.

United na odmor ipak odlazi vodstvom. Sjajnu akciju Sancha završio je Cristiano za prednost od 2:1.

Nastavak donosi također sjajan fudbal na Teatru snova, ali umalo da ona bude tragična zbog Harryja Maguirea koji u 72. minuti postiže autogol za 2:2.

Međutim, Cristiano Ronaldo nije dozvolio da mu Maguire upropasti utakmicu. U 81. minuti sjajno skače nakon ubačaja Tellesa iz kornera i zabija gol za 3:2.

Ovo je bio i konačan rezultat meča i Manchester United je upisao veliku pobjedu u borbi za Ligu prvaka.