Šok na derbiju: Nunez za deset minuta utišao St. James' Park!

Kakva ludnica

Esmer Oštraković

Prava ludnica viđena je na današnjem susretu 3. kola Premiershipa koji su odigrali Newcastle i Liverpool. Konačan rezultat utakmice bio je 2:1 za Liverpool.

Utakmica je imala epitet derbija kola, a mora se istaći da ga je i više nego opravdala.

Prva prilika viđena je u 16. minuti utakmice kada je Joelinton sjajno probao, ali je Alisson to odbranio.

Minut kasnije prilika za Liverpool. Diaz je primio loptu, šutirao u dalji ugaio, ali golman domaće ekipe to brani.

Prvi gol na utakmici viđen je u 25. minuti. Greška igrača Liverpoola, loptu krade Gordon koji pogađa za 1:0.

Samo tri minute kasnije Van Dijk je srušio Isaka i sasvim opravdano dobio direktan crveni karton.

Almiron je u 35. minuti sjajno šutirao, ali je Alisson uspio na sjajan način odbraniti njegov udarac.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imali su domaći. Almiron je šutirao u 50. minuti, ali otišlo je to preko gola.

Novu pravu priliku Newcastle je imao u 76. minuti. Joelinton je dobro šutiralo, ali je pogodio stativu.

Kazna za promašaje stigla je u 81. minuti. Samo što je ušao sa klupe Nunez je matirao domaćeg golmana za ludnicu na stadionu.

Newcastle je nakon toga probao da postigne još jedan gol ali u seriji tih napada se desio šok za domaće.

Sjajna kontra Liverpoola i gol za potpuni preokret postigao je Nunez. Zaista je Klopp pogodio sa ovom izmjenom koja je na kraju vrijedna tri boda.

Zaprati Liverpool, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: