Lorenzo slavio u Le Mansu, Marquez tek 13.

Velika nagrada Francuske

Vozač Yamahe Jorge Lorenzo pobijedio je u utrci za Veliku nagradu Francuske.

Lorenzo je u Le Mansu stigao do druge pobjede u ovoj sezoni i 62. u karijeri. On je slavio sa 10 sekundi prednosti u odnosu na Valentina Rossija.

Iza dvojca Yamahe smjestio se Suzukijev vozač Maveerick Vinales. Trku su obilježili i padovi Marca Marqueza (Honda), Andree Dovicioza (Ducati) i Andree Iannonea (Ducati).

Španac je ipak uspio da završi utrku i na kraju je zauzeo 13. mjesto, osvojivši samo tri boda.

Četvrti je bio Dani Pedrosa iz Honde, peti Pol Espargaro i njegov brat Aleix. Prvi vozi za Yamahu, drugi za Suzuki.

Lorenzo je preuzeo prvo mjesto sa 90 bodova u generalnom plasmanu. Pet manje ima Marquez, a 12 Rossi. Naredna utrka vozi se 22. maja u Italiji.