Maribor u prijateljskom susretu bolji od Sarajeva

A. Beganović

U prvom prijateljskom susretu fudbaleri bosanskohercegovačkog viceprvaka, Sarajeva, pretrpjeli su poraz od Maribora (3:1).

Izabranici Husrefa Musemića odigrali su prvi prijateljski susret na pripremama u Sloveniji, a bolji od bordo momčadi bio je slovenski prvak Maribor.

U prvom poluvremenu se nije mogla vidjeti dopadljiva igra, odnosno uglavnom se igralo na sredini terena. U 10. minuti Mezga je pokušao iz slobodnjaka, ali Bandović je bio siguran, da bi u 30. minuti Melunović nakon jednog kornera dobro šutirao glavom, ali Handanović je uspješniji.

Na odmor se otišlo sa početnih 0:0, a u 9. minuti Dervišević se nakon kornera najbolje snalazi u šesnaestercu Sarajeva i pogađa za vodstvo Maribora. Samo dva minuta kasnije Tavares udvostručuje prednost domaćih, da bi minut kasnije Todorović pogodio za 2:1.

Sedamnaest minuta prije kraja Ploj dobro natrčava na loptu koja se odbila od stative gola bordo momčadi i postiže pogodak za konačnih 3:1.