Novi poraz Veleža, Zrinjski furiozno do vrha

Premijer liga BiH

Čelik i Zrinjski slavili su domaće pobjede u susretima 14. kola Premijer lige BiH.

Čelik je u Zenici ugostio Velež, koji nikako da se probudi, pa je doživio novi poraz. Na samom početku šansa za Čelik, ali je Bobić odbranio udarac Dedića. U 24. minuti velika šansa za Karića, Bobić je odbranio.

Pritisak domaćih isplatio se u 30. minuti, kada je Karić udarcem sa 16 metara savladao Bobića.

Upravo Karić je imao sjajnu šansu u 38. minuti, ali je ostalo 1:0 do poluvremena. I u nastavku je Čelik bio bolji, gosti iz Mostara nisu ništa ozbiljnije napravili pred golom Adilovića.

Čelik šestom pobjedom ide na šesto mjesto sa 22 boda, dok je Velež pretposljednji sa sedam bodova.

Zrinjski je također trijumfovao pred svojim navijačima. Plemići su protiv Mladosti slavili s 1:0 i privremeno preuzeli vodeću poziciju sa 30 bodova, dok je Mladost ostala na 19 bodova i na devetom mjestu je premijerligaške tabele.

Domaći su bili bolji i zasluženo slavili. Nakon nekoliko propuštenih šansi, u 51. minuti je uspio sastav Vinka Marinović da povede.

Zakarić je izveo korner, Laštro je glavom pucao, Hadžić kratko odbio loptu, a Nikolić pogodio za 1:0.

U 69. na 2:0 povisio je Todorović, koji je je u 85. ponovo bio strijelac za 3:0. Konačnih 4:0 u samoj završnici postavio je rezervista Filipović. Domaći slave prvo mjesto, a mogli bi tu i ostati ukoliko Sloboda ne slavi na Koševu sutra.

Čelik - Velež 1:0 (Karić 30)

ČELIK: Adilović, Bajraktarević, Karić, Dedić, Selimović, Kojić, Popović, Bureković, Pezer, Jusić, Čolić.

VELEŽ: Bobić, Gavrić, Zolj, Peco, Barišić, Merzić, Janković, Haurdić, Ćemalović, Nikolić, Tadejević.

Zrinjski - Mladost 4:0 (Nikolić 51, Todorović 69, 85, Filipović 90)

ZRINJSKI: Karačić, Blaić, Graovac, Radulović, Žeravica, Stojkić, Todorović, Mešanović, Nikolić, Laštro, Zakarić.

MLADOST: Hadžić, Gačan, Kobilica, Dilaver, Šišić, Hasić, Rizvanović, Kovač, Husić, Karahmet, Isaković.

Zaprati NK Čelik, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: