Sarajevu bod u Bijeljini

Bez golova u jednom od derbija

Fudbaleri Radnika i Sarajeva odigrali su meč bez golova (0:0) u 7. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Prvo poluvrijeme je donijelo dosta dinamičnu utakmicu, ali pravih šansi nije bilo.

Prvi ozbiljniji pokušaj prema golu imali su domaći fudbaleri. Lijepu akciju je pokušao završiti Marko Obradović, ali je njegov šut sa vrha kaznenog prostora otišao preko gola.

Sarajevo je uzvratilo u 35. minuti. Amer Bekić je pobjegao odbrani Radnika, pokušao je lobom pogoditi mrežu, ali je lopta otišla tik uz stativu.

Do kraja prvog poluvremena većih uzbuđenja nije bilo, te se na odmor otišlo s nepopularnih 0:0.

Nastavak donosi nešto otvoreniju utakmicu. Prvu šansu u nastavku imao je Dušan Martinović, čiji udarac s nešto više od 20 metara odlazi tik pored stative.

Uzvratili su gosti nekoliko minuta kasnije. Grešku odbrane umalo je iskoristio Anel Hebibović, ali je pokušaj loba otišao pored gola.

Domaći su uzvratili. U dobroj šansi se našao Vasić, ali njegov udarac odlazi pored gola. Zatim je i Zeljković pokušao, ali iz dobre situacije loše šutira.

Do kraja je ostalo 0:0, te su oba tima osvojila po bod.