Sloga i dalje na vrhu

Druga liga FBiH, grupa Jug

Fudbaleri Sloge iz Ljubuškog savladali su u 14. kolu Druge lige Federacije grupa Jug ekipu Tomislava rezultatom 3:1.

Vodeći tim prvenstva je u Ljubuškom dočekao Tomislav, te je na kraju upisao zasluženu pobjedu.

Povela je Sloga u 30. minuti. Za 1:0 je pogodio Amel Handžić, da bi gosti u završnici prvog dijela preko Marija Pavića izjednačili rezultat na 1:1.

Međutim, u nastavku Sloga stiže do pobjede. S dva gola Valentino Mazerku je donio pobjedu svom timu koji ima šest bodova prednosti ispred Posušja.

Posušje je na svom terenu s 2:1 pobijedilo Stolac, Blagaj je s uvjerljivih 6:0 savladao Šujicu, dok su Višići također bili uvjerljivi protiv Kupresa s 4:0.

Sloga je savladala Brotnjo s 1:0, dok su Grude uvjerljivo slavile protiv Iskre s 3:0.

Kamešnica je s 2:1 savladala Klis.