Sparsi bolji od Slobode, pobjede Građanskog i Leotara

Liga 12

Košarkaši Sparsa savladali su večera su Sarajevu tuzlansku Slobodu (78:66) u susretu 3. kola Lige 12.

Spars - Sloboda 78:66 (20:25, 19:18, 19:10, 20:13)

Spars: Zahiragić 7, Nikolić 3, Atić, Bulić 19, Buza 2, Bilić, Ned. Buza 16, Bašić, Glogovac, Josipović 14, Đurasović 17, Gegić.

Sloboda: Ibračević, Omerbašić, Hasandić 29, Jurković, Latifagić, Džambić 2, Grošić 12, Radovanović, Tuljković 14, Sarajlić, Petrić 6.

Sloboda je odigrala jako dobar meč, ali na kraju nisu uspjeli da dođu do pozitivnog rezultata.

Nakon 20 minuta igre gosti iz Tuzle su imali četiri poena prednosti (43:39), ali je u nastavku domaći sastav dominirao je.

Uspjeli su Sparsi da prelome meč u svoju korist, te su na kraju slavili pobjedu.

Građanski - Varda 74:68 (26:15, 20:18, 13:14, 15:21)

Građanski: Klještan 7, Pantić 4, Boljkovac 11, Marković, Erkić 7, Jovanović 11, B. Jovanović 11, Simić 10, Goranović 9, Kupusović 4, Mičić, Ilić.

Varda: Đurđević, Đerić 3, Janković 8, Lakić 11, Mičić 4, Stanimirović 12, Kajević 1, Ognjenović 4, Radović 5, Plećić, Fulurija, Radić 20.

Građanski je na svom parketu savladao Vardu iz Višegrada 74:68. Domaći su kontrolisali ovaj meč i na kraju su došli do sigurne pobjede, iako je Varda odigrala odlično drugo poluvrijeme.

Mladost - Leotar 67:82 (18:29, 15:20, 14:15, 20:18)

Mladost: Aleksić 8, Stojčić, Riznić, Đuranović 7, Milošević 3, Tripković 5, Kalanj 10, Radmilović, Đurica 5, Svilar 13, Tomić 4, Knežević 12.

Leotar: Krčumm, Lužaić, Aleksić 26, Pelkić 6, Mijović 3, Milanović 4, Rikalo 7, Sudžum, Cvetković 7, Radisavljević 15, Ninković, Šakotić 14.

Trebinjski Leotar je slavio u Mrkonjić Gradu kod Mladosti s uvjerljivih 82:67.

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

Gosti su odigrali sjajan meč i na kraju su sasvim zasluženo došlo do pobjede u ovom susretu.